• Informacje na temat:

  usa czy rosja

Artykuły na temat: usa czy rosja
 • Czy Mikołaj zarobi w tym roku na prezenty?

  ...najwięcej zarobi w USA (w końcu w przypadku "wersji czerwonej" to jego ojczyzna) - tam dostanie średnio 112 euro. Jeśli nie zdąży wyrobić wizy lub podróż zbytnio mu się nie kalkuluje, potencjalnie(...). Święty z agencji W uatrakcyjnianiu pobytu świętego specjalizują się szczególnie firmy i agencje, które swoją ofertą starają się sprostać najbardziej wymagającym klientom. Oczywiście na cenę...

 • Czy to możliwe? Rosja handluje gazem z USA

  Rząd USA chciał właściwie wyprzeć Rosję z europejskiego rynku gazu ziemnego. Teraz okazuje się, że były bezpośrednie dostawy rosyjskiego gazu za Ocean. Jak pasuje jedno do drugiego?

 • Polskie IT kwitnie, ale potrzebuje obcokrajowców

  ..., Białorusi, ale także Francji czy Hiszpanii. Ich zatrudnienie wbrew obiegowym opiniom nie jest tanie, ale bez ich umiejętności nie moglibyśmy brać udziału w międzynarodowym wyścigu w branży nowych...

 • Rosja wprowadza kontrsankcje

  Niższa izba rosyjskiego parlamentu, Duma Państwowa, przyjęła we wtorek w pierwszym czytaniu projekt ustawy o krokach odwetowych w odpowiedzi na sankcje USA.

 • Stażyści lub praktykanci przyjeżdżają do polskich firm z różnych zakątków świata. Czy staże w polskich firmach mają sens? Jaką wartość niosą dla przedsiębiorstw w naszym kraju? Czy Japończyk na stażu w polskiej firmie myśli o zatrudnieniu u nas na stałe?

 • Rosja odwołała emisję obligacji ze względu na sytuację na rynku

  Ministerstwo finansów Rosji odwołało we wtorek, po raz pierwszy od 2,5 roku, przeprowadzenie emisji obligacji rządowych, powołując się na niesprzyjające warunki rynkowe. Cotygodniowa emisja miała być przeprowadzona 11 kwietnia.

 • Każda złotówka zainwestowana w pracownika przynosi firmie 1,71 zł

  Z każdej złotówki zainwestowanej w pracownika polski pracodawca otrzymuje z powrotem średnio 1,71 zł. W innych krajach UE, po przeliczeniu waluty, jest to średnio 1,2 zł, w USA 1,53 zł - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą PricewaterhouseCoopers.

 • W raporcie odczytanym wczoraj w rosyjskiej Dumie Państwowej stwierdzono, że zagraniczne media, w szczególności Głos Ameryki i Radio Swoboda, nadające na terenie Rosji, ingerowały w wybory parlamentarne w Rosji w 2016 r. Zarzucono im również szerzenie propagandy.

 • Przywództwo - cechy polskiego menedżera

  Od kilkudziesięciu lat toczy się dyskusja, której celem jest wyodrębnienie cech przywódcy, menedżera, przedsiębiorcy. Napisano na ten temat setki tysięcy artykułów, opracowań i książek naukowych. Szacuje się, że co roku tylko w USA powstaje ok. 2 tys. różnych analiz.

 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.