• Informacje na temat:

  ustaw oze

Artykuły na temat: ustaw oze
 • ...zmienionej ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) pronsumenci (czyli jednocześnie producenci i konsumenci energii) dostaną duże materialne wsparcie. Przez 15 lat mogą bowiem sprzedawać...

 • Columbus Capital, spółka notowana na rynku NewConnect, podpisała 13.07.2015 r. list intencyjny dotyczący połączenia ze spółką Columbus Energy. Celem potencjalnej fuzji jest powstanie mocnego podmiotu w branży OZE oraz zmiana rynku notowań akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie.

 • ...). Ale i w tym przypadku nie jesteśmy bezradni – część przywilejów możemy wynegocjować z pracodawcą, część gwarantuje Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, a część Kodeks Cywilny. To ci się(...) zwolnienie lekarskie, ale też do zasiłku macierzyńskiego (wypłacanego na zasadach określonych w ustawie). Jako zleceniobiorca masz również prawo zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego najbliższych...

 • OZE: Polskę czeka fala roszczeń

  Nowe przepisy o opłacie zastępczej przeszły przez parlament jak burza. Inwestorzy apelują do prezydenta o weto i szykują się do pozwów - pisze w piątek "Puls Biznesu".

 • Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii - poinformowała w poniedziałek jego kancelaria. Główne założenie noweli to rezygnacja ze stałej wartości tzw. opłaty zastępczej i powiązanie jej z rynkowymi cenami świadectw pochodzenia energii z niektórych OZE.

 • OZE: Polsce grozi scenariusz holenderski

  Zdaniem ekspertów system aukcji OZE w Europie pokazuje liczne zagrożenia, które mogą dotknąć polski system aukcyjny. Aukcje dla wytwórców zielonej energii odbywały się już w takich krajach jak Holandia, Włochy, czy Wielka Brytania. Stopniowo ten system wprowadzają też Niemcy i inne kraje UE.

 • Ustawa o OZE powinna obowiązywać od lutego

  Resort gospodarki chce, by ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE) weszła w życie najdalej w lutym 2015 r. - poinformował wczoraj wicepremier Janusz Piechociński.

 • OZE - kosztowne zielone certyfikaty

  Uchwalona wczoraj przez sejm poselska nowelizacja ustawy o OZE już za tydzień może trafić na biurko prezydenta. Jak pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita" - wiele jednak wskazuje na to, że konieczne będą dalsze zmiany przepisów. Według dziennika resort energii pracuje na nimi. Zdaniem ekspertów ustawa o OZE przełoży się na wyższe rachunki za energię przeciętnej rodziny 3 zł za miesiąc.

 • Columbus Capital S.A., spodziewa się, że dzięki przegłosowaniu w miniony piątek przez Sejm nowej Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii odniesie ona znaczące korzyści.

 • NIech prezydent zawetuje nowelizację ustawy o OZE

  Wnioskujemy do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o OZE, ponieważ ona niszczy odnawialną energetykę, blokuje jej rozwój i szanse na uniezależnienie energetyczne Polski - oświadczył ostatnio lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.