• Informacje na temat:

  ustawa hazardowa

Artykuły na temat: ustawa hazardowa
 • Deregulacyjne wielkie nic

  ...społeczeństwa, jaką była ustawa hazardowa, to dlaczego inne ustawy traktuje znacznie gorzej? Wydawało się, że premier traktuje deregulację priorytetowo, jednak tempo prac(...) notarialnej dwa lata zamiast 2,5 roku. Poprawka goni poprawkę - To, że ta ustawa do tej pory nie ujrzała światła dziennego, jest decyzją polityczną. Stała się ona przedmiotem...

 • Nowa ustawa hazardowa ma uderzyć w szarą strefę. Strony, które umożliwiają nielegalny hazard, mają być blokowane. Zniknie też zakaz reklamy zakładów bukmacherskich.

 • W firmach rośnie liczba nadużyć popełnianych przez białe kołnierzyki

  Zmieniające się środowisko prawne i cyberprzestępstwa to nie są jedyne zagrożenia dla firm. Coraz częstsze stają się nadużycia gospodarcze popełniane przez białe kołnierzyki. Rośnie liczba firm, które padły ofiarą takich nadużyć w ostatnich latach. W walce z nimi istotna jest etyka samej firmy. Część osób zgłaszających nieprofesjonalne zachowania w pracy spotyka się jednak z ostracyzmem i zyskuje miano donosicieli.

 • Potężne uderzenie w hazardową szarą strefę

  Do niedawna żadna inna branża nie miała tak dużego udziału szarej strefy, jak zakłady bukmacherskie online. Przed wejściem w życie nowelizacji ustawy hazardowej udział nielegalnie działających bukmacherów w polskim rynku szacowany był aż na 90 proc.

 • ...musi się wyświetlić przez 4 s napis, że audycja zawiera lokowanie produktu. Ustawa zakazuje „nadmiernej ekspozycji” i nadawcy właśnie za to są często karani. Niedozwolone treści Nie wolno...

 • Trybunał Konstytucyjny zajął się ustawą hazardową

  Dwa kwestionowane artykuły ustawy o grach hazardowych są zgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Notyfikacja tzw. przepisów technicznych do Komisji Europejskiej nie stanowi bowiem elementu konstytucyjnego trybu ustawodawczego.

 • Makler zostanie zderegulowany

  ...maklerskie nie muszą być jednak wykonywane przez osobą legitymującą się licencją. Reguluje to między innymi ustawa o obrocie instrumentami finansowymi. Bankom i instytucjom prowadzącym rachunki maklerskie...

 • - Nie da się walczyć z hazardem, trzeba go zaakceptować - podkreślali posłowie sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, podsumowując wtorkową konferencję dotyczącą polityki hazardowej państwa. Ich zdaniem, obecna ustawa hazardowa wymaga zmiany.

 • Projekt ustawy hazardowej trafił do notyfikacji w KE; odpowiedź Komisji - do 31 października

  - MF skierowało projekt ustawy hazardowej do notyfikacji w Komisji Europejskiej i dostało informację zwrotną, że odpowiedź zostanie przekazana do 31 października - poinformował rzecznik Ministerstwa Finansów Waldemar Grzegorczyk.

 • Decyzją TK, przepis ustawy hazardowej dotyczący kar jest zgodny z konstytucją

  Można ukarać za ten sam czyn tę samą osobę z Kodeksu karnego skarbowego i dodatkowo z ustawy hazardowej - wynika orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Uznał on stosowny przepis ustawy o grach hazardowych za zgodny z konstytucyjną zasadą proporcjonalnej reakcji państwa na naruszenie prawa. Trybunał orzekał w środę w pełnym składzie 15 sędziów; dwoje sędziów zgłosiło zdanie odrębne.