• Informacje na temat:

  ustawa o dodatkach mieszkaniowych

Artykuły na temat: ustawa o dodatkach mieszkaniowych
 • Sprawę, o którą Pan pyta, reguluje ustawa o dodatkach mieszkaniowych (DzU z 2013 poz. 966 ze zm., ost. z 2016 poz. 195). Przepisy (art. 7 pkt 5) nie wymagają wprawdzie przerwy w wypłatach, ale czasem po prostu ona występuje, ponieważ takie są procedury. Dodatek...

 • Rodzice z 500 zł na dziecko stracą inne świadczenia

  Przyznanie nowej formy wsparcia na dzieci może spowodować, że rodzice stracą część świadczeń, m.in. dodatki mieszkaniowe. Spokojni mogą być opiekunowie niepełnosprawnych.

 • Wydaje się dziwne, że zażądano tego zaświadczenia. Przecież występując o dodatek energetyczny (a wcześniej o dodatek mieszkaniowy, co jest konieczne), musi Pan złożyć wniosek i oświadczenie o dochodach na specjalnych formularzach. Wysokość dochodów poświadczyć może zaś zaświadczenie z pracy, z ZUS-u lub z urzędu pracy (jeśli jest Pan bezrobotny). Ustawa o dodatkach mieszkaniowych (DzU z 2013

 • Lokale socjalne już po nowemu

  Ustawę wprowadza zmiany dotyczące zasad wsparcia samorządów w tworzeniu zasobu mieszkań na wynajem. Umożliwią one gminom ubieganie się o dofinansowanie tworzenia nowych lokali mieszkalnych bez dotychczasowego warunku wydzielenia z gminnego zasobu odpowiedniej liczby lokali socjalnych.Ustawa realizuje Narodowy Program Mieszkaniowy. Ma na celu poprawę dostępności mieszkań.

 • Anna Zalewska: W nowym roku szkolnym m.in. zmniejszenie pensum i podwyżki dla nauczycieli

  W nowym roku szkolnym wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące nauczycieli, m.in. zmniejszenie pensum, podwyżki dla nauczycieli i dodatek 500 zł miesięcznie "dla wyróżniających się" - powiedziała na środowej konferencji prasowej minister edukacji Anna Zalewska.

 • Prezydent podpisał nowelę ustawy o jednorazowym dodatku do rent i emerytur

  Jednorazowy dodatek do emerytur i rent poniżej 2 tys. zł przy waloryzacji świadczeń w 2016 r. będzie wyłączony z dochodu uprawniającego do dodatku mieszkaniowego oraz świadczeń z pomocy społecznej - zakłada nowela ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

 • ...? Ustawa wyraźnie określa, że świadczenie dotyczy dzieci do 18. roku życia. Chociaż w waszym gospodarstwie domowym faktycznie mieszka dwoje dzieci, starszy syn w świetle przepisów jest traktowany już jako(...), pobieram zasiłek rodzinny. Czy jeśli wystąpię o świadczenie wychowawcze stracę do niego prawo? Nie musisz się tego obawiać. Ustawa w ostatecznej wersji zawiera zapis, że 500 złotych na dziecko nie...

 • Jak likwidacja użytkowania wieczystego wpłynie na rynek mieszkań?

  Jak nowe przepisy gruntowe wpłyną na rynek mieszkaniowy? Czy zdaniem deweloperów planowane przekształcenie użytkowania wieczystego we własność może spowodować podwyżkę cen ziemi i mieszkań? Serwis nieruchomości Dompress.pl prezentuje wyniki sondy.

 • ...by ponieść na utrzymanie mieszkania o określonej dla was powierzchni, tzw. normatywnej. Podstawa prawna: Ustawa z 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych...

 • MdM: Rynek czeka na nowe limity i zmiany w programie

  Lutowa sprzedaż kredytów Mieszkanie dla Młodych była dość wysoka, ale ryzyko, że w puli zabraknie pieniędzy, jest bardzo małe. Na przełomie marca i kwietnia poznamy nowe limity cenowe w MdM, lecz nie sposób na dzień dzisiejszy powiedzieć, czy będą one korzystne dla klientów czy wręcz przeciwnie.