• Informacje na temat:

  ustawa o gospodarce komunalnej

Artykuły na temat: ustawa o gospodarce komunalnej
 • ...się na zapłatę w ratach. Ustawa o gospodarce nieruchomościami (DzU nr 261/2004, poz. 2603 ze zm.).

 • Kontrowersyjne zmiany w ustawie "śmieciowej"

  Niejasność i niespójność przepisów w projekcie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach może skłaniać nierzetelne gminy do stosowania "własnej ich interpretacji" oraz dawać pretekst dla prób obejścia przepisów przewidujących obowiązek organizowania przetargów na odbiór i zagospodarowanie śmieci - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • Piotr Ł. od wielu lat mieszka w budynku należącym do huty szkła. Po jej likwidacji zarządzał nim miejscowy zakład gospodarki komunalnej, a nieruchomość przeszła na własność miasta. Ponieważ od tego(...) z ustawą o gospodarce nieruchomościami zasadą sprzedaży jest przetarg, ale są od niego wyjątki. Decyzję o sprzedaży mieszkań podejmuje samorząd terytorialny, bo to on prowadzi własną politykę...

 • Reforma śmieciowa podejście trzecie. Nowe pomysły uzdrowią gospodarkę komunalną?

  Resort środowiska przedstawił kolejną już wersję nowelizacji, która ma uzdrowić gospodarkę komunalną. I chociaż wciąż idzie pod prąd oczekiwaniom wielu gmin, to przygotował też dla nich sporo nowości.

 • ...samorządowego kolegium odwoławczego. Należy to zrobić w ciągu 30 dni od otrzymania zawiadomienia o nowej opłacie. Podstawa prawna: art. 74 i 81 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Podatek od(...) podatkowy. Podatek rolny płaci się – podobnie jak podatek od nieruchomości – w czterech ratach. Nie ma zwolnień od tego podatku ani dla emerytów, ani bezrobotnych. Podst.: ustawa o podatku rolnym (DzU...

 • Projekt nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami

  Zakup mieszkania spółdzielczego za pieniądze ze sprzedaży lokalu komunalnego nabytego od gminy z bonifikatą będzie zwolniony z obowiązku zwrotu tej bonifikaty - takich zmian chcą posłowie PO. Ich propozycją zajmie się sejmowa podkomisja nadzwyczajna.

 • ...emeryturę mogą przejść za rok. Jeżeli masz 55 lat, a w szczególnych warunkach (np. w przemyśle włókienniczym, gospodarce komunalnej) lub charakterze (np. jako tancerka, piekarz) przepracowałaś co najmniej...

 • Użytkowanie wieczyste: Czy deweloperzy muszą dopłacać miliony?

  Nowe przepisy, rozporządzenia i instrukcje określają zasady zmiany sposobu użytkowania i zagospodarowania tych nieruchomości.

 • Firmy śmieciowe przeciw monopolowi samorządów w gospodarce odpadowej

  Branża śmieciowa protestuje przeciwko rozwiązaniu, które umożliwi gminom bezprzetargowe (in-house) zlecanie własnym spółkom zadań związanych z gospodarką odpadową. Jak podkreśla, wyeliminuje to prywatne firmy z rynku, a pracę może stracić nawet 17 tys. osób.

 • Kolorowe kosze to dla gmin tylko czubek śmieciowej góry. Szykuje się kolejna rewolucja?

  Rozporządzenie ministra środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów ma ujednolicić zasady segregowania odpadów na terenie całego kraju. Ten krótki, pozornie techniczny akt wykonawczy, zdaniem gmin i ekspertów, wprowadzi kolejną śmieciową rewolucję.