• Informacje na temat:

  ustawa o kredycie konsumenckim

Artykuły na temat: ustawa o kredycie konsumenckim
 • Porównywanie ofert kredytowych jest prostsze od dwóch lat, odkąd obowiązuje ustawa o kredycie konsumenckim.

 • Będą zmiany w ustawie o kredycie konsumenckim

  Precyzyjne wskazanie informacji, jakie będą musiały być podane przez kredytodawców w reklamach dotyczących kredytu konsumenckiego oraz zmiany dotyczące wypowiedzenia umowy kredytu odnawialnego - przewidują przygotowane przez rząd założenia zmian w przepisach.

 • ...nie tylko o tym, jakie jest oprocentowanie kredytu, ale także wskazać wysokość wszystkich dodatkowych opłat (jeżeli takie są). Ustawa wymaga, aby informacje te były podawane w sposób zrozumiały, nie...

 • Nowe regulacje dotyczące kredytu konsumenckiego

  Wielu przedsiębiorców, chociaż zawodowo nie zajmuje się udzielaniem kredytów w swojej działalności, wykorzystuje kredyt konsumencki jako sposób na pozyskanie przez klientów finansowania kupowanych towarów. Przepisy w tym zakresie uległy zmianom, warto więc zapoznać się z ich treścią.

 • ...kryterium do udzielenia kredytu jest dla banku Pani historia kredytowa. Bank ją sprawdzi w Biurze Informacji Kredytowej (np. czy spłaca Pani terminowo inne kredyty). Podstawa prawna: ustawa o kredycie konsumenckim (DzU nr 126/2011, poz. 715) i prawo bankowe (DzU z 2012 r., poz. 1376, z późn. zm).

 • Pożyczki: 11 kwietnia br. wchodzą w życie nowe przepisy ustawy o kredycie konsumenckim

  Już tylko niecały miesiąc instytucje pożyczkowe mają na dostosowanie się do nowych przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. Ustawa, wobec takich podmiotów jak parabanki i lombardy, nakłada obowiązek dostosowania formy prawnej prowadzonej działalności oraz minimalnej wysokości kapitału zakładowego do nowych wymagań prawnych. Kara za niedostosowanie się do nowych przepisów może okazać się bardzo

 • Wszystkie banki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe czy inne firmy działające na rynku finansowym, zwane potocznie parabankami, muszą bardzo precyzyjnie informować, ile będzie kosztowało udostępnienie gotówki. Zobowiązuje je do tego ustawa o kredycie konsumenckim.

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 8): W jakich sytuacjach zdecydowanie odradzam spłatę kredytów?

  W Polsce bardzo poważnie podchodzimy do zobowiązań finansowych. "Bo kredyty trzeba spłacać" - takie hasło wbija się nam do głowy niemal od urodzenia. Po części zgadzam się z powyższym, jednak pod warunkiem, że nie zaistniało żadne zdarzenie losowe, które by ci to uniemożliwiło.

 • ...odstąpić od dwóch umów – od umowy kredytu oraz od umowy sprzedaży. Ustawa o kredycie konsumenckim pozwala nam zmienić zdanie w ciągu 14 dni. Pozostaje jednak kwestia umowy sprzedaży. Jeśli towar został(...) 2 tysiące? Jak zerwać umowę? To klasyczny przypadek zakupu poza lokalem przedsiębiorstwa, którego zasady od końca ubiegłego roku reguluje nowa ustawa konsumencka. Z takim zakupem mamy do czynienia także...

 • Ustawa ucywilizuje rynek kredytów hipotecznych

  Ustawa o kredycie hipotecznym zwiększy transparentność na rynku kredytów mieszkaniowych i ucywilizuje zarówno proces zawierania umów jak i ewentualną restrukturyzację kredytów - ocenia Związek Banków Polskich.