• Informacje na temat:

  ustawa o nasiennictwie

Artykuły na temat: ustawa o nasiennictwie
 • Wynagrodzenie korpusu służby cywilnej

  Służba cywilna w Polsce ma długą historię, a pierwsza ustawa normująca tę kwestię została uchwalona już w 1922 r. Teraz status służby cywilnej w naszym kraju reguluje "Ustawa o służbie cywilnej z dnia 24 sierpnia 2006 roku". Według niej, rolą służby cywilnej jest zagwarantowanie skutecznego i sprawnego działania aparatu państwowego, który ma być niezależny od sytuacji politycznej i zmiany rządów...

 • KE: 19 krajów Unii wprowadziło zakaz uprawy GMO

  - 19 unijnych państw, w tym Polska, nie chce mieć na swoim terytorium upraw genetycznie modyfikowanych. Komisja Europejska zaakceptowała te decyzje. Jedyną dozwoloną uprawą w UE jest kukurydza MON 810 - podała Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa działająca przy ministerstwie rolnictwa.

 • Resort rolnictwa pracuje nad stworzeniem nowego urzędu zajmującego się kontrolą żywności

  Nowe władze planują powołanie jednego wspólnego urzędu zajmującego się kontrolą żywności. "Puls Biznesu" przypomina, że poprzednie ekipy rządzące miały podobne plany.

 • Jurgiel: Reforma systemu bezpieczeństwa żywności bez zwolnień?

  Konsolidacja instytucji nadzorujących bezpieczeństwo żywności nie będzie skutkowała zwolnieniami - zapewnił szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel w poniedziałek w Poznaniu. Jak wskazał, cel reformy to poprawa efektywności i niepomnażanie kontroli.

 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi proponuje połączenie kilku inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo krajowej żywności w jedną instytucję. Jak podkreślają przedstawiciele Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, wdrożenie tej reformy może wprowadzić dwuletni chaos, na którym ucierpią konsumenci i rolnicy eksportujący żywność. Ich zdaniem system działa prawidłowo, a ewentualne zmiany powinny się opierać o Inspekcję Weterynaryjną.

 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce kontrolować handel ziemią!

  Ministerstwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi analizuje możliwość wprowadzenia do ustawy o obrocie ziemią rozwiązań zaczerpniętych z kodeksu urbanistycznego.

 • Bogusław Kowalski: Pracowałem i pracuję na rzecz kolei

  Wywiad z Bogusławem Kowalskim - prezesem Instytutu Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej, wcześniej m.in. wicemarszałkiem województwa mazowieckiego, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu.

 • PiS idzie w ślady poprzedników? Aby naprawić instytucje, trzeba je obsadzić swoimi ludźmi

  Swoją diagnozę PiS sformułował w 2014 r. W programie partii opisano system, który partia chciała obalić. - Fundamentalną zasadą, na której opiera się system Tuska, jest traktowanie utrzymania władzy jako celu nadrzędnego. Nasi ludzie będą realizować naszą wizję, bo będą wierni i lojalni. Dzięki temu skokowo poprawi się jakość instytucji. Taka filozofia stoi za wielką dobrą zmianą. Bardzo naiwna filozofia - pisze Grzegorz Osiecki.

 • Senat przyjął jednogłośnie, bez poprawek, nowelizację ustawy o nasiennictwie, która ma na celu dostosowanie polskich przepisów do nowych dyrektyw UE.

 • Ustawa o nasiennictwie budzi kontrowersje, ale brak jej wprowadzenia spowodowałby nałożenie unijnych kar na Polskę. Przepisy zezwalają na rejestrację i obrót nasionami zmodyfikowanymi genetycznie, ale rozporządzenia do ustawy mają zakazać uprawy roślin GMO.