• Informacje na temat:

  ustawa o nieletnich

Artykuły na temat: ustawa o nieletnich
 • Rafalska: ustawa o rynku pracy zwiększy elastyczność urzędów pracy

  ...- Po 14 latach obowiązywania ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy żegnamy tę ustawę. Ustawa idzie do lamusa. Dajemy nową propozycję - ustawę o rynku pracy - powiedziała Rafalska w środę na konferencji prasowej w Warszawie. Podkreśliła, że jest teraz rekordowo niski poziom bezrobocia. Podała dane wstępne za czerwiec 2018 r., z których wynika, że liczba bezrobotnych spadła...

 • Rząd przyjął ustawę hazardową i zakłada, że będzie ona obowiązywała od 1 stycznia 2017 roku - podano w komunikacie CIR.

 • Słyszałam o zmianach w systemie emerytalnym, a szczególnie o nowych zasadach oszczędzania w OFE. Na czym ma to polegać – co ma się zmienić? Czy warto wybrać opcję oszczędzania w OFE? - pyta Janina z Mławy.

 • Sejm uchwalił ustawę o ustroju rolnym

  Sejm uchwalił w czwartek ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego. Ma ona m.in. uchronić Polskę przed wykupem gruntów przez obcokrajowców poprzez wprowadzenie szeregu ograniczeń po zakończeniu okresu ochronnego ustalonego z UE. Za zainicjowaną przez PSL ustawą zagłosowało 384 posłów, przeciw było 2, od głosu wstrzymało się 12. Czy jest to jednak zgodne z ideą naszej obecności w Unii Europejskiej?

 • 60-letni mężczyźni na lodzie?

  ZUS nie będzie przyznawał emerytur 60-letnim mężczyznom z 35-letnim stażem, jeśli wciąż w sądzie dopominają się prawa do tego świadczenia. Przyzna je, jeśli wycofają z sądu swoją apelację.

 • Napoje profilaktyczne dla pracowników w porze letniej

  Pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. W zakresie tego ogólnie określonego wymogu mieści się szereg obowiązków z zakresu bhp, przy czym niektóre z nich aktualizują się w pewnych okresach roku kalendarzowego. Do takich sezonowych obowiązków należy zapewnienie pracownikom napojów profilaktycznych i innych udogodnień w porze letniej.

 • Dopłaty do letniego wypoczynku dzieci pracowników

  ...trwania wypoczynku. Podstawa prawna: ustawa z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010 r. nr 51, poz. 307 ze zm.). autor: Beata Siwkowska Gazeta...

 • Letnie obowiązki z zakresu bhp

  W czasie lata wysokie temperatury przyczyniają się do zwiększenia uciążliwości pracy. Wprawdzie dokuczliwość upałów bywa zróżnicowana, jednak panujące w tym okresie temperatury są na tyle wysokie, że zobowiązują pracodawcę do podjęcia dodatkowych działań z zakresu bhp. Dotyczą one głównie zapewnienia pracownikom wody i napojów profilaktycznych, choć zasadne są też próby obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczeń.

 • Wakacje to okres licznych wyjazdów, z którymi wiążą się duże koszty. W wielu przypadkach pracownicy mogą liczyć na dopłaty zakładu pracy do wypoczynku. Jednak fiskus nie jest tak wspaniałomyślny i bardzo często dopłaty te wiążą się z koniecznością zapłaty podatku oraz odprowadzenia składek ZUS. Są jednak wyjątki. Wszystko zależy od kwoty dopłaty i źródła jej finansowania.

 • Sezon letni bezpieczny finansowo dla klientów biur podróży

  Mamy pewność, że w tym roku w sezonie letnim sytuacja finansowa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansowe klientów biur podróży, będzie bardzo dobra - powiedział na konferencji prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski.