• Informacje na temat:

  ustawa o obligacjach

Artykuły na temat: ustawa o obligacjach
 • Słyszałam o zmianach w systemie emerytalnym, a szczególnie o nowych zasadach oszczędzania w OFE. Na czym ma to polegać – co ma się zmienić? Czy warto wybrać opcję oszczędzania w OFE? - pyta Janina z Mławy.

 • Ustawa o obligacjach podpisana

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ostatnio ustawę o obligacjach, poszerzającą m.in. katalog papierów wartościowych emitowanych przez przedsiębiorstwa o obligacje podporządkowane i obligacje wieczyste.

 • Nowa ustawa obliguje OFE do zmiany sposobu obracania naszymi składkami. Nie będą mogły one inwestować w obligacje skarbowe i inne instrumenty finansowe gwarantowane przez Skarb Państwa.

 • Nowożytna ustawa o obligacjach

  Od lipca br., po 6 latach od uruchomienia giełdy obligacji Catalyst, weszła w życie nowa ustawa o obligacjach, w tym korporacyjnych, która odpowiada na potrzeby współczesnego rynku. Pozornie facelifting, w rzeczywistości regulacja nowej generacji. Dla Interii komentuje Radosław Krzyżak Dyrektor Departamentu Prawnego Dom Maklerski Michael / Ström.

 • Morawiecki: Polska finansowała krajom Zachodu naszych znakomitych lekarzy

  Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie). - Oprócz tego (przeznaczymy - PAP) 3 mld zł w obligacjach skarbu państwa na najbliższe 2-3 lata dla uczelni polskich. To są środki bezprecedensowe, przeznaczone na polską naukę - podkreślił. Premier przypomniał, że w październiku wchodzi w życie nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, tzw. Konstytucja dla Nauki. Stwierdził, że jest ona "zachętą do...

 • Sejm uchwalił ustawę o obligacjach

  Przedsiębiorstwa, niezwiązane z rynkiem finansowym, będą mogły emitować obligacje przyporządkowane i wieczyste. Ma to być nowe źródło finansowania, obok emisji akcji i kredytów bankowych.

 • ...przecież o pieniądze na życie na stare lata! OFE: Czy zasilą portfel emeryta? Nowa ustawa nie zmienia przepisów o zasadach oszczędzania w OFE. To oznacza, że po 1 października 2017

 • Złożony w lutym podpis Prezydenta RP zakończył legislacyjny etap prac nad nową ustawą o obligacjach. Jej przepisy, mające służyć rozwojowi rynku pozaskarbowych papierów dłużnych, wejdą w życie 1 lipca. Ustawa nie przyniesie niepotrzebnej rewolucji, a czas pokaże, czy rozrusza rynek.

 • Zacznijmy od tego, co na pewno wiadomo. 1 marca 2017 roku będzie waloryzacja, jak co roku o tej porze. Jak wspomnieliśmy, gwarantuje nam to ustawa o emeryturach i rentach z ZUS. Jaka zaś będzie waloryzacja? To jeszcze musi zatwierdzić Sejm. Na razie rząd planuje wariant: wszystkie emerytury i renty będą podniesione o 0,73 proc. (dla porównania...

 • Obowiązuje od 1 lipca i zastępuje wysłużone regulacje z 1995 r. O jej przydatności w praktyce dopiero się przekonamy. Na razie można powiedzieć, że prawo podąża za rynkową praktyką nie tworząc nowatorskich rozwiązań.