• Informacje na temat:

  ustawa o ochronie praw lokatorów

Artykuły na temat: ustawa o ochronie praw lokatorów
 • ...w ścianie, schowków w ścianie, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic, komórek do przechowywania opału, garażu oraz kotłowni. Podstawa prawna: ustawa z 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. z 2001 r., nr 71, poz. 733).

 • Zwiększenie ochrony lokatorów zmuszanych do opuszczania mieszkań i nękanych przez właścicieli kamienic to główny cel nowelizacji przepisów karnych podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa ma wejść w życie po trzech miesiącach od jej ogłoszenia.

 • Proszę się nie obawiać, nie grożą Państwu konsekwencje prawne. Dzieci mają prawo ćwiczyć w tych godzinach. Cisza nocna obowiązuje od 6.00 do 22.00. Takie zapisy są w regulaminach porządku domowego we wszystkich blokach. Warto jednak wytłumaczyć sąsiadom sytuację, można też pomyśleć o dodatkowym wyciszeniu ścian w pokoju ćwiczeń. Ustawa o ochronie praw lokatorów, (DzU nr 31/05

 • Ważna zmiana dla lokatorów nieruchomości

  Nowela o ochronie praw lokatorów będzie korzystna dla całego rynku nieruchomości w Polsce - zapowiedział PAP dyrektor generalny HRE Think Tank Michał Cebula.

 • ...ograniczenia w podnoszeniu stawek czynszu zawiera przede wszystkim ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego. Dopytywany o konkrety prawni wyjaśnił, że(...) wystarczy mi na życie. Czy mogę się jakoś bronić? – spytał wówczas znajomego prawnika. – Wysokość i zasady ponoszenia opłat za wynajmowany lokal są zawarte w umowie najmu. Ale to wcale nie oznacza, że...

 • Wrzesień przyniósł ożywienie na rynku najmu. Nowe przepisy zmieniły sytuację lokatorów

  Wrzesień to dla studentów ostatni dzwonek na znalezienie lokum przed rozpoczęciem roku akademickiego. Wynajmując mieszkanie czy pokój, muszą pamiętać o kilku zasadach bezpiecznego najmu, które pozwolą im uniknąć konfliktów z wynajmującym.

 • Prawo do zamieszkania w lokalu socjalnym mają: kobiety w ciąży; dzieci i młodzież do ukończenia 18. roku życia; osoby z orzeczeniem...

 • Kiedy najemca odpowiada za zniszczenia w mieszkaniu?

  Podstawą ewentualnych roszczeń wobec najemcy, wynikających ze zniszczeń, których dokonał, powinien być rzetelnie przygotowany protokół zdawczo - odbiorczy, z dokumentacją fotograficzną. Takie dokument pozwoli nam wykazać, że zniszczenia to dzieło lokatora.

 • ...do ulicy, śmietnika czy placu zabaw, za ich udostępnienie wspólnota będzie płacić spółdzielni. « Inny minus? Właścicieli mieszkań nie obejmuje ustawa o ochronie praw lokatorów. Oznacza to, że np(...) i zatrudnić administratora, ustalać wysokość zaliczek płaconych na utrzymanie nieruchomości, decydować o wynagrodzeniu zarządu. « Korzystne jest też to, że w sprawach dotyczących nieruchomości (np...

 • Czy wspólnota mieszkaniowa może ograniczyć prawa najemcy?

  Wynajem mieszkania wiąże się z koniecznością uregulowania stosunków najemcy ze wspólnotą mieszkaniową. Dotyczy to zwłaszcza tych lokatorów, którzy wynajmują mieszkanie na dłużej i są żywo zainteresowani decyzjami wspólnoty i działaniem administracji.