• Informacje na temat:

  ustawa o oze 2013

Artykuły na temat: ustawa o oze 2013
 • Ustawa o OZE powinna obowiązywać od lutego

  Resort gospodarki chce, by ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE) weszła w życie najdalej w lutym 2015 r. - poinformował wczoraj wicepremier Janusz Piechociński.

 • NIK miażdży politykę wobec OZE

  Osiągnięcie przez Polskę założonego celu 15 proc. udziału energii ze źródeł odnawialnych w ogólnym zużyciu energii brutto w 2020 r. może być zagrożone - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli nt. rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii. NIK wskazuje, że na rozwój energetyki odnawialnej w Polsce negatywnie wpływały m.in.: brak konsekwentnej polityki państwa.

 • Rzecznik Trybunału UE proponuje karę dla Polski

  Polska powinna być ukarana za niewdrożenie dyrektywy o odnawialnych źródłach energii (OZE) kwotą 61 tys. euro za każdy dzień opóźnienia - uznał rzecznik Trybunału Sprawiedliwości UE Melchior Wathelet.

 • OZE: Polsce grozi scenariusz holenderski

  Zdaniem ekspertów system aukcji OZE w Europie pokazuje liczne zagrożenia, które mogą dotknąć polski system aukcyjny. Aukcje dla wytwórców zielonej energii odbywały się już w takich krajach jak Holandia, Włochy, czy Wielka Brytania. Stopniowo ten system wprowadzają też Niemcy i inne kraje UE.

 • Wiśniewski, IEO: Polska zapóźniona pod względem OZE

  Gdyby przyjąć, że rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE) jest - obok śmiertelności noworodków czy dostępu do internetu - jednym ze wskaźników postępu cywilizacyjnego, to Polska jest na szarym końcu, z ok. 20-letnim opóźnieniem wobec wielu krajów UE - mówi prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej Grzegorz Wiśniewski.

 • Kolejka do energii z wiatru

  Nierealizowane farmy wiatrowe blokują możliwości przyłączania do sieci nowych projektów. A zatem wyeliminują je też z aukcyjnego systemu wsparcia OZE. I tak być może jeszcze co najmniej kilka lat.

 • Energia odnawialna od nowa

  System białych certyfikatów trzeba zmienić. Wsparcie OZE przejdzie rekonstrukcję - obecny rząd ma tu inne poglądy niż poprzedni gabinet. Nowe szaty przybierze nieefektywna od lat promocja kogeneracji.

 • Sejm znowelizował ustawę o handlu uprawnieniami do emisji. Głównym zadaniem regulacji jest zapewnienie polskim przedsiębiorstwom objętym unijnym systemem handlu emisjami możliwości prawidłowego, czyli zgodnego z najnowszymi przepisami UE, monitorowania emisji i sprawozdawczości.

 • Raport OECD: Musimy odejść od węgla

  - Stan środowiska w Polsce jest coraz lepszy, ale wyzwaniem dla kraju pozostaje gospodarka uzależniona od węgla i innych surowców - wskazuje w ogłoszonym w czwartek raporcie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Nawołuje więc m.in. do inwestycji w zielone technologie.