• Informacje na temat:

  ustawa o ratownictwie medycznym

Artykuły na temat: ustawa o ratownictwie medycznym
 • ...zatrzymania krążenia. Całkiem możliwe, że z przepracowania - mówi szef OZZRM. Rządową ustawę również krytykuje. - Ustawa o minimalnych wynagrodzeniach większości pracowników medycznym nie da żadnej podwyżki(...) powoduje automatycznego przełożenia na spełnianie ich postulatów. Nadal nie ma porozumienia w sprawie podwyżek, a dwie nowele Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym są w powijakach. - Liczymy przede...

 • Czas niepewności

  Minister zdrowia konsekwentnie dąży do konfrontacji z prywatnymi przedsiębiorcami, inwestującymi w sektor ochrony zdrowia: sieć szpitali, ratownictwo medyczne, ustawa o płacy minimalnej, projekty dotyczące rynku farmaceutycznego...

 • Powstała koncepcja, by ratownikom medycznym, którzy chcieliby pracować w zawodzie pielęgniarskim, umożliwić ukończenie studiów wyrównawczych na kierunku pielęgniarstwo. Mogłoby to rozwiązać dwa problemy: braku pielęgniarek i bezrobocia wśród ratowników. Co sądzą o tym pomyśle?

 • Prezydent podpisał ustawę okołobudżetową

  Zamrożenie funduszu wynagrodzeń w sektorze finansów publicznych - to jedno z rozwiązań przewidzianych w podpisanej w poniedziałek przez prezydenta Bronisława Komorowskiego tzw. ustawie okołobudżetowej.

 • Bezrobocie nie omija zawodów medycznych

  ...pracy pozostają m.in. eksperci od zdrowia publicznego - było ich ponad 20, co powinno się zmienić, gdy przyjęta zostanie ustawa o zdrowiu publicznym. Coraz więcej pacjentów do opieki - Fakt, że mamy...

 • Rząd chce zlikwidować prywatne pogotowie ratunkowe w Polsce

  Ministerstwo Zdrowia chce zlikwidować prywatne pogotowie. To oznacza zniszczenie dwudziestu firm. I obniżenie poziomu świadczonych usług w polskiej służbie zdrowia. Korzyści dla pacjentów nie widać.

 • ...należy poinformować o zdarzeniu policję. Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym mówi, że maksymalny czas dotarcia zespołu nie może być dłuższy niż 15 minut w mieście powyżej 10 tysięcy...

 • Kiedy można bezpłatnie leczyć się za granicą?

  Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) uprawnia do bezpłatnego leczenia w placówkach funkcjonujących w publicznym systemie zdrowia tylko w tych krajach, gdzie opieka medyczna jest darmowa. Nie daje natomiast prawa do planowanego leczenia. Koszty za nie mogą być zwrócone przez NFZ, ale tylko po spełnieniu określonych warunków, m.in. gdy świadczenie zdrowotne znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych.

 • Od kiedy zrobiło się cieplej, codziennie jeżdżę do pracy rowerem. Ostatnio byłam świadkiem wypadku: młody chłopak zarysował kierownicą stojący samochód. Będzie musiał sporo zapłacić. Pomyślałam o ubezpieczeniu – czy jest jakieś specjalnie dla nas, rowerzystów? Monika z Krakowa.

 • Polska na przedostatnim miejscu w Unii Europejskiej

  W 2020 roku co czwarty Polak będzie miał ponad 60 lat, a w 2040 roku - co trzeci. To oznacza skokowy wręcz rozwój zapotrzebowania na usługi skierowane do seniorów. W rankingu AAI (aktywnego starzenia się) Polska zajmuje przedostatnie miejsce wśród 28 krajów UE, gorzej jedynie wypada Grecja.