• Informacje na temat:

  ustawa o transporcie drogowym 2011

Artykuły na temat: ustawa o transporcie drogowym 2011
 • Ustawa o czasie pracy kierowców: Minuta pracy w nocy załatwi dłuższy odpoczynek w dzień

  Obecne brzmienie przepisów dotyczących pracy w porze nocnej dla transportu drogowego nadała ustawa o czasie pracy kierowców (Dz.U. z 2011 r. nr. 244 poz. 1454) już sześć lat temu. Do tej pory(...) 3 września, na mocy nowelizacji ustawy o transporcie drogowym (Dz.U. z 2018 r. poz. 1481), właśnie ten organ uzyskał uprawnienia do kontroli czasu pracy kierowców w porze nocnej. Nowelizacja wprowadziła...

 • Polsko-rosyjska wojna o transport. "Polskie ciężarówki powinny opuścić Rosję do 31 stycznia..."

  Rząd nie może dogadać się z Rosjanami w sprawie przewozów drogowych w stronę Moskwy. Inspekcja transportu drogowego mówi już wprost: polskie pojazdy ciężarowe powinny opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej najpóźniej 31 stycznia 2016 r. Stawką w tej grze jest 400 mln euro obrotów generowanych przez polski transport w kierunku wschodnim.

 • Konsekwencją zmian wynikających z nowych przepisów o finansach publicznych jest likwidacja wielu jednostek budżetowych. Ustawa z 27.8.2009 r. Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych (Dz.U. Nr 157, poz. 1241) tworzy szczególne zasady załatwienia spraw pracowniczych wynikających z tej likwidacji.

 • Od listopada nowy system poboru opłat na drogach?

  Jak poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, trwają prace nad opracowaniem nowego systemu poboru opłat na drogach krajowych od samochodów, których masa przekracza 3,5 tony.

 • Obowiązki pracodawcy na początku roku

  ...o zatrudnieniu kierowcy Od 1 stycznia br., na mocy nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. nr 244, poz. 1454), na pracodawcach(...) osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.). Na mocy nowelizacji skrócone normy czasu pracy, tj. 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo, obowiązujące w odniesieniu do pracowników...

 • NIK skrytykowała przejęcie systemu ViaToll

  Najwyższa Izba Kontroli krytykuje przejęcie elektronicznego systemu ViaToll, Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpiera zarzuty. Według informacji z Banku Gospodarstwa Krajowego koszty utrzymania systemu ViaTOLL po 2 listopada 2018 r., mimo planowanego spadku, wzrosły o około 7,5%.

 • ...tych skarg utrzyma się na poziomie podobnym do tego z 2011 r. Jakie branże znajdą się pod inspektorską lupą? W tym roku PIP będzie kontynuować działania w ramach długofalowego programu na lata 2010

 • Zakup odzieży motocyklowej oraz kasku w kosztach uzyskania przychodu

  Zgodnie z ogólną zasadą wyrażoną w art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (zwanej dalej ustawą o PDOP).

 • PKN Orlen: Legalny rynek oleju napędowego powiększył się o 30 proc.

  PKN Orlen szacuje, że w ciągu ostatnich dwóch lat legalny rynek oleju napędowego (ON) w Polsce powiększył się o ok. 30 proc.; to efekt eliminowania szarej strefy - czytamy w komunikacie.

 • 2016 w gospodarce czasem wielu zmian!

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".