• Informacje na temat:

  ustawa o transporcie drogowym 2011

Artykuły na temat: ustawa o transporcie drogowym 2011
 • Konsekwencją zmian wynikających z nowych przepisów o finansach publicznych jest likwidacja wielu jednostek budżetowych. Ustawa z 27.8.2009 r. Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych (Dz.U. Nr 157, poz. 1241) tworzy szczególne zasady załatwienia spraw pracowniczych wynikających z tej likwidacji.

 • Polsko-rosyjska wojna o transport. "Polskie ciężarówki powinny opuścić Rosję do 31 stycznia..."

  Rząd nie może dogadać się z Rosjanami w sprawie przewozów drogowych w stronę Moskwy. Inspekcja transportu drogowego mówi już wprost: polskie pojazdy ciężarowe powinny opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej najpóźniej 31 stycznia 2016 r. Stawką w tej grze jest 400 mln euro obrotów generowanych przez polski transport w kierunku wschodnim.

 • Obowiązki pracodawcy na początku roku

  ...o zatrudnieniu kierowcy Od 1 stycznia br., na mocy nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. nr 244, poz. 1454), na pracodawcach(...) osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.). Na mocy nowelizacji skrócone normy czasu pracy, tj. 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo, obowiązujące w odniesieniu do pracowników...

 • Od listopada nowy system poboru opłat na drogach?

  Jak poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, trwają prace nad opracowaniem nowego systemu poboru opłat na drogach krajowych od samochodów, których masa przekracza 3,5 tony.

 • ...tych skarg utrzyma się na poziomie podobnym do tego z 2011 r. Jakie branże znajdą się pod inspektorską lupą? W tym roku PIP będzie kontynuować działania w ramach długofalowego programu na lata 2010

 • Zakup odzieży motocyklowej oraz kasku w kosztach uzyskania przychodu

  Zgodnie z ogólną zasadą wyrażoną w art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (zwanej dalej ustawą o PDOP).

 • 2016 w gospodarce czasem wielu zmian!

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Czerwińska ministrem finansów. Emilewicz ministrem przedsiębiorczości i technologii

  We wtorek prezydent powołał Teresę Tatianę Czerwińską na stanowisko ministra finansów. Od 7 czerwca 2017 r. Czerwińska pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Nowa minister urodziła się w 1974 roku w Dyneburgu na Łotwie (wtedy ZSRR).

 • Ulga na kasę fiskalną. Zawieszenie firmy może bardziej zaszkodzić niż pomóc

  Trudno o bardziej restrykcyjne przepisy niż te o uldze na zakup kasy rejestrującej. Z jednej strony niełatwo ją uzyskać, bo np. odliczenie nie przysługuje na urządzenia dokupowane w trakcie prowadzenia działalności. Z drugiej strony bardzo łatwo ją utracić. Wystarczy, że kasa nie jest używana w firmie przez 3 lata, o czym fiskus dowiaduje się z protokołu odczytu zawartości pamięci fiskalnej.

 • Zniesienie barier w prowadzeniu działalności przewozowej mające na celu stworzenie warunków pozwalających polskim przewoźnikom konkurować na rynku europejskim to skutek zmian w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz.U. nr 92, poz. 879 z późn. zm.). Materię tę reguluje art. 6 ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych