• Informacje na temat:

  ustawa o wojewodzie

Artykuły na temat: ustawa o wojewodzie
 • ...- wskazuje jeden z pracowników IW. Jednocześnie podkreśla, że co prawda ustawa o służbie cywilnej zabrania organizowania protestów zakłócających normalną pracę urzędu, to jednak nie zakazuje(...) o nastrojach w inspekcji i pokazuje, jak trudna jest w niej sytuacja - dodaje Rybarczyk. Co na to szefowie? - Jeżeli wpłyną do nas wnioski o podwyżkę, to możemy je przekazać dalej do wiadomości wojewodzie...

 • Wyższe składki od myśliwych

  Składki od myśliwych na wypłatę odszkodowań ustalane mają być w oparciu o liczbę zwierząt ujętych w planie łowieckim, a nie być zależne od powierzchni obwodów łowieckich - taką zmianę rekomendują połączone sejmowe komisje środowiska i rolnictwa.

 • Jakubiak: Przejmowanie SKOK-ów przez banki jest najbardziej korzystne

  - Nie można wykluczyć przejmowania kolejnych SKOK-ów przez banki, bo zaangażowanie banków w ich restrukturyzację powoduje najmniejsze koszty - mówi w wywiadzie przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak. Nie wyklucza też, że KNF może nie zatwierdzić tzw. zrzeszenia zintegrowanego banków spółdzielczych, jeśli te zdecydują się je stworzyć w zamiast tzw. IPS.

 • - Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP jest przeciwne proponowanym zapisom o podatku od handlu - poinformował prezes tej organizacji Janusz Rodziewicz. Jego zdaniem, podatek ten może być powodem bankructw wielu firm mięsnych prowadzących własne sklepy.

 • Górnicy protestowali we środę na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Braniewie, żądają "podjęcia zdecydowanych działań w sprawie ograniczenia nieuczciwego importu węgla kamiennego z Federacji Rosyjskiej".

 • Jakość węgla będzie kontrolowana!

  Minister gospodarki w rozporządzeniu określi wymagania jakościowe dla węgla która będzie kontrolowana- na granicach przez Służbę Celną, a w handlu detalicznym przez organy inspekcji handlowej.

 • Nawet o kilkanaście procent w ciągu tygodnia rośnie wartość zbóż na targowiskach. Z danych resortu rolnictwa wynika, że pod koniec ubiegłego miesiąca więcej płacono za dobrej jakości pszenicę, jęczmień czy pszenżyto. Wzrost cen ma związek z suszą oraz niepewną jakością tegorocznych zbiorów

 • Handlowcy protestowali przeciw projektowi nowego podatku

  Handlowcy prowadzący sklepy zrzeszone we franczyzowej Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan protestowali w Lublinie przeciwko zapisom w projekcie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Obawiają się, że konstrukcja nowego podatku doprowadzi do upadku ich sklepów.

 • Publiczny płatnik - co dalej?

  Czy to już ostatnie dni NFZ? Jeśli tak, to co zamiast Funduszu i co oprócz płatnika publicznego? Taki, najkrócej rzecz ujmując, był temat dyskusji uczestników sesji "Ubezpieczenia zdrowotne - bliżej końca monopolu publicznego płatnika?" podczas XI Forum Rynku Zdrowia.

 • Nowe kopalnie powstaną nawet wbrew woli mieszkańców

  Nowe prawo pozwala wojewodzie ulokować kopalnię wbrew woli samorządów. Te już protestują - informuje "Puls Biznesu".