• Informacje na temat:

  ustawa okołobudżetowa

Artykuły na temat: ustawa okołobudżetowa
 • Pracodawcy: Większość zakładów pracy chronionej może upaść

  - Większość zakładów pracy chronionej upadnie, jeśli wejdą w życie rozwiązania proponowane przez rząd w ustawie okołobudżetowej - alarmowali uczestnicy poniedziałkowej konferencji zorganizowanej przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 • Prezydent podpisał ustawę okołobudżetową

  Zamrożenie funduszu wynagrodzeń w sektorze finansów publicznych - to jedno z rozwiązań przewidzianych w podpisanej w poniedziałek przez prezydenta Bronisława Komorowskiego tzw. ustawie okołobudżetowej.

 • ...w ustawach, które mają wejść w życie 1 stycznia 2012 r. Protestowała opozycja. Jej zdaniem ustawa okołobudżetowa nie jest do tego, by naprawiać buble prawne uchwalone przez Sejm poprzedniej kadencji(...) poprawek zgłoszonych przez Krystynę Skowrońską z PO. Przewidują one zmiany w kilku ustawach, których nie obejmował projekt ustawy okołobudżetowej, m.in. w ustawie o przeciwdziałaniu prania brudnych...

 • Rząd zajmie się ustawą okołobudżetową

  Zmiany w zakładowych funduszach świadczeń socjalnych czy Funduszu Pracy oraz umorzenie pożyczek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych to część zmian, które ma wprowadzić ustawa okołobudżetowa. Jej projektem zajmie się dziś rząd.

 • ...- wskazuje jeden z pracowników IW. Jednocześnie podkreśla, że co prawda ustawa o służbie cywilnej zabrania organizowania protestów zakłócających normalną pracę urzędu, to jednak nie zakazuje(...) pisaliśmy do ministra rolnictwa i rozwoju wsi czy ministra finansów. Odpowiedzi, które otrzymywaliśmy, niewiele jednak wnosiły. W tym roku resort rolnictwa odpowiedział, że w ustawach okołobudżetowych...

 • Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy okołobudżetowej na 2018 r. Przewidziano m.in. zamrożenie funduszu płac w budżetówce, finansowanie staży lekarskich z Funduszu Pracy, umorzenie części pożyczek udzielonych przez państwo Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych.

 • Tylko klub PiS zapowiada poparcie dla ustawy okołobudżetowej

  Klub PiS, jako jedyny, zapowiedział poparcie dla projektu ustawy okołobudżetowej, którego drugie czytanie odbyło się w czwartek w Sejmie. Opozycja krytykowała m.in. plany utrzymania w przyszłym roku kwoty wolnej od podatku w obecnej wysokości.

 • Rząd planuje nowelizację tegorocznej ustawy okołobudżetowej i wydanie dodatkowo prawie 8 mld zł - wynika z projektu nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2018.

 • Rząd nie przekaże wsparcia dla biopaliw

  W 2015 r. Ministerstwo Finansów chce zawiesić przeznaczanie 1,5 proc. wpływów z akcyzy od paliw na wsparcie biopaliw - taką zmianę przewiduje ustawa okołobudżetowa, nad którą pracuje Sejm. Przemysł związany z ich wytwarzaniem bezpośrednio daje pracę 6 tys. osób, a na potrzeby biopaliw rzepak i kukurydzę uprawa nawet kilkadziesiąt tysięcy rolników. Jednak z uwagi na niewielkie wsparcie polska

 • Ten rząd inaczej nie umie - pensje znowu zamrożone!

  Zamrożenie funduszu płac w budżetówce i zmianę sposobu opodatkowania cygar i cygaretek - zakłada m.in. tzw. ustawa okołobudżetowa, uchwalona w piątek przez Sejm. Podczas głosowań opozycja zarzucała koalicji, że jej polityka jest "antyjanosikowa" i "bezduszna". Za przyjęciem ustawy głosowało 241 posłów, 186 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu.