• Informacje na temat:

  ustawa podatek vat tekst jednolity

Artykuły na temat: ustawa podatek vat tekst jednolity
 • - Ustawę o VAT należałoby napisać od nowa, kładąc akcent na to, by VAT nie był źródłem działalności oszukańczej - mówi sędzia Jan Rudowski, wiceprezes NSA, prezes Izby Finansowej tego sądu. Napisania od nowa wymagają też ustawy o podatkach dochodowych - wskazuje.

 • Szałamacha: PiS szykuje autopoprawkę do budżetu

  Jak poinformował minister finansów Paweł Szałamacha, autopoprawka PiS do projektu budżetu na 2016 r. trafi do Sejmu w grudniu. W celu realizacji polityki prorodzinnej konieczne będzie zwiększenie deficytu o 1-1,5 mld złotych.

 • Raport bieżący nr 45/2014 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Grupy LOTOS S.A. ("Spółka”)...

 • Raport bieżący nr 32/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd TIM SA z siedzibą we Wrocławiu...

 • Kolejna interpelacja posła Józefa Gruszki z PSL w sprawie kontroli skarbowych firm produkujących i sprzedających oprogramowanie czeka na odpowiedź ministra finansów. Jej tekst dotarł również do PG.

 • To, że nie unikniemy kolejnych zmian w VAT, jest już pewne. Nie ma jednak zgodności co do tego, czy nowelizować ustawę o VAT, jak chce tego większość ekspertów, czy też napisać ją od nowa, jak życzyliby sobie tego przedsiębiorcy. Wszystko wskazuje na to, że większe szanse ma nowelizacja.

 • W czerwcu 2008 r. nabyłem samochód ciężarowy o dopuszczalnej ładowności przekraczającej 500 kg, ale dopuszczalnej masie całkowitej mniejszej niż 3,5 t. Samochód ten nie spełniał również innych warunków ustawy o VAT w jej obecnie obowiązującym brzmieniu umożliwiających pełne odliczenie podatku naliczonego. W rozliczeniu za czerwiec 2008 r. dokonałem odliczenia 60% podatku naliczonego od zakupu

 • Podstawowa stawka podatku VAT została określona w art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej "ustawa o VAT"). Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 tej ustawy opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. W myśl art. 41 ust. 1 ustawy podstawowa stawka podatku VAT wynosi 22 proc..

 • Kaczyński: Mamy gigantyczne zamieszanie w sferze podatków

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w piątek podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że jego partia chce znieść obecny "represyjny, arbitralny i antyrozwojowy" system podatkowy. Program PiS zakłada wprowadzenie podatku bankowego i odpisu na nowe technologie.