• Informacje na temat:

  ustawa zakazu palenia tytoniu

Artykuły na temat: ustawa zakazu palenia tytoniu
 • Zakaz palenia w miejscu pracy, czyli dymek w kodeksie

  Palacze w miejscu pracy mogą sprawić pracodawcy niemało problemów. Z jednej strony, wprowadzenie całkowitego zakazu palenia może prowadzić do prób obejścia tego zakazu i tym samym pracownicy będą(...), czy wprowadzenie zakazu palenia w miejscu pracy jest zasadne, czy też nie przez cały czas jest jak najbardziej aktualna.

 • Koniec z publicznym e-paleniem. Sprawdź najważniejsze zmiany

  Niedawno wprowadzono zakaz palenia elektronicznych papierosów przez nieletnich, podobnie jak ich sprzedaży. Czy obecnie straż miejska dostała większe uprawnienia do kontrolowania młodzieży, np. w galeriach handlowych? Jakie jeszcze ważne zmiany wprowadziła nowelizacja przepisów?

 • Uważaj, będą nowe sankcje za palenie w miejscu pracy

  Od listopada właściciel firmy lub zarządzający obiektem będzie mógł dostać cztery razy większy mandat za brak informacji, że w firmie obowiązuje zakaz palenia, niż osoba, która zakaz łamie. Dodatkowo za wykroczenie już może karać Państwowa Inspekcja Sanitarna.

 • Senat zaproponował poprawki do noweli dot. e-papierosów

  Osoby niepełnoletnie nie będą już mogły kupić e-papierosów, nie będzie ich można używać w miejscach z zakazem palenia - zakłada nowela ustawy poparta w czwartek przez Senat. Izba zaproponowała wydłużenie czasu, w którym tytoń będzie mógł być eksponowany na dotychczasowych warunkach.

 • Kosztowne "przerwy na dymka"

  Z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że do codziennego palenia papierosów przyznaje się w Polsce 24 proc. osób. To wyraźnie niższy wynik niż w ostatnich latach i potwierdzenie(...) następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, palenie w zakładach pracy może następować jedynie w specjalnie przygotowanych do tego miejscach, zwykle nazywanymi palarniami. Poza nimi obowiązuje...

 • Potężna polska branża poważnie zagrożona

  Choć unijna dyrektywa tytoniowa ma wejść w życie w 2016 r., ciągle nie została wdrożona do polskiego prawa. Zdaniem posłów, to zagrożenie dla branży tytoniowej, która nie zdąży dostosować się do nowych przepisów. Polska jest jednym z największych producentów tytoniu w UE.

 • ...zabraniałby im pieczenia na ich własnym balkonie. Teoretycznie nie ma. Ale można wystąpić do zarządcy, by wpisał taki punkt do regulaminu, np.: „Zabrania się grillowania na balkonach” lub: „Zakazuje się(...) pozostaje nic innego, jak zgłosić sprawę do straży miejskiej albo na policję. Podstawa prawna: Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, art. 4 par. 1 pkt 6 (DzU z 2012 poz. 391), miejscowy...

 • Resort zdrowia chce zakazać sprzedaży e-papierosów nieletnim

  Zakaz sprzedaży osobom poniżej 18. roku życia elektronicznych papierosów, ograniczenia w zakresie ich reklamy i promocji oraz wprowadzenie wobec nich wymagań technicznych - to zapisy, które mają się znaleźć w nowej ustawie antytytoniowej.

 • Prezydent podpisał nowelizację dot. e-papierosów

  Osoby niepełnoletnie nie będą już mogły kupić elektronicznych papierosów - przewiduje nowela ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. E-papierosów nie będzie też można używać w miejscach, w których obowiązuje zakaz palenia, np. na przystankach i w szkołach.

 • Będą ograniczenia dla e-palaczy?

  Projekt ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, który ma wejść w życie w II kw. 2016 r., jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Może też przynieść straty gospodarce, a e-palacze mogą wrócić do zwykłych papierosów, także pochodzących z przemytu.