• Informacje na temat:

  ustawy

Artykuły na temat: ustawy
 • Pracodawcy chcą ustawy imigracyjnej

  Od początku 2018 roku w Polsce obowiązuje nowa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ma ona ułatwiać zatrudnienie cudzoziemców spoza UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego i kontrolować przyjeżdżające do Polski osoby. Tymczasem pracodawcy postulują wprowadzenie ustawy imigracyjnej i ściąganie pracowników nie tylko z Ukrainy, lecz także z krajów arabskich. Bez tego trudno...

 • Lecą głowy za opóźnienia przy publikacji ustawy o rajach podatkowych

  Zastępca dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów stracił stanowisko. Dyrektor departamentu zostanie ukarany po postępowaniu wyjaśniającym.

 • "Die Welt" krytykuje projekt ustawy o pracownikach wykwalifikowanych

  ...​Dziennik "Die Welt" ostro skrytykował w czwartek projekt ustawy regulującej imigrację zarobkową do Niemiec. Zdaniem autorki komentarza Dorothei Siems, planowane przepisy spowodują napływ osób bez kwalifikacji. Projekt ustawy ma być przyjęty przez rząd RFN 19 grudnia.

 • Nowelizacja ustawy hazardowej ma zmniejszyć szarą strefę

  Zmiany dotyczące ustawy hazardowej według ekspertów na pewno wpłyną korzystnie na uregulowanie rynku branży bukmacherskiej w Polsce, ograniczą szarą strefę, większe będą też wpływy do budżetu państwa. Jak ocenia Wojciech Michałowski, prezes spółki E-Toto Zakłady Bukmacherskie, wątpliwości budzą jednak kwestie blokowania stron internetowych zagranicznych operatorów i płatności do nich. Dobrym

 • Przyjęto projekt ustawy ułatwiającej imigrację zarobkową spoza UE do Niemiec

  ...​Niemiecki rząd przyjął w środę projekt ustawy ułatwiającej wykwalifikowanym pracownikom spoza UE imigrację do Niemiec. Proponowane rozwiązanie ma zmniejszyć niedobór rąk do pracy, na który narzekają niemieccy przedsiębiorcy.

 • Poniżej List otwarty, skierowany przez Kupców polskich zrzeszonych w Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan do premier Beaty Szydło oraz osób odpowiedzialnych za prace nad projektem ustawy o podatku od kleintów sklepów. Przedstawiciele sieci zwracają uwagę na społeczne i biznesowe skutki wprowadzenia nowej daniny - upadek setek małych przedsiębiorców i utratę pracy przez ponad 23 tys. osób

 • Projekt ustawy o Dyrekcji Ochrony Środowiska - do dalszych prac

  Projekt ustawy, który zakłada powołanie Dyrekcji Ochrony Środowiska trafi do prac w sejmowej komisji środowiska. Opozycja przekonuje, że jest to niepotrzebna ustawa kadrowa. Według MŚ nowa instytucja ma usprawnić funkcjonowanie dotychczasowych dyrekcji ochrony środowiska.

 • Nie będzie ustawy antyodorowej, tylko kodeks dobrych praktyk

  - Nie będzie ustawy antyodorowej, resort środowiska przygotuje tylko kodeks dobrych praktyk dla podmiotów emitujących uciążliwe zapachy - poinformował w czwartek w Sejmie wiceszef resortu środowiska Janusz Ostapiuk. Projekt kodeksu ma być gotowy do końca roku.

 • Sejm odrzucił projekt ustawy dot. skrócenia czasu pracy dla rodziców

  Sejm odrzucił w czwartek projekt ustawy autorstwa PSL, który przewidywał skrócenie o godzinę czasu pracy rodzicom dzieci, które nie skończyły 10 lat.

 • Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o odpadach

  Ściślejsza kontrola przekazywania odpadów komunalnych odbieranych m.in. od właścicieli nieruchomości, czy zmiana przepisów dotyczących bazy danych o produktach i opakowaniach - takie mają być m.in skutki projektu nowelizacji ustawy o odpadach, którą przyjął rząd.