• Informacje na temat:

  ustawy

Artykuły na temat: ustawy
 • Pracodawcy chcą ustawy imigracyjnej

  Od początku 2018 roku w Polsce obowiązuje nowa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ma ona ułatwiać zatrudnienie cudzoziemców spoza UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego i kontrolować przyjeżdżające do Polski osoby. Tymczasem pracodawcy postulują wprowadzenie ustawy imigracyjnej i ściąganie pracowników nie tylko z Ukrainy, lecz także z krajów arabskich. Bez tego trudno...

 • Lecą głowy za opóźnienia przy publikacji ustawy o rajach podatkowych

  Zastępca dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów stracił stanowisko. Dyrektor departamentu zostanie ukarany po postępowaniu wyjaśniającym.

 • Projekt ustawy o Dyrekcji Ochrony Środowiska - do dalszych prac

  Projekt ustawy, który zakłada powołanie Dyrekcji Ochrony Środowiska trafi do prac w sejmowej komisji środowiska. Opozycja przekonuje, że jest to niepotrzebna ustawa kadrowa. Według MŚ nowa instytucja ma usprawnić funkcjonowanie dotychczasowych dyrekcji ochrony środowiska.

 • Nowelizacja ustawy hazardowej ma zmniejszyć szarą strefę

  Zmiany dotyczące ustawy hazardowej według ekspertów na pewno wpłyną korzystnie na uregulowanie rynku branży bukmacherskiej w Polsce, ograniczą szarą strefę, większe będą też wpływy do budżetu państwa. Jak ocenia Wojciech Michałowski, prezes spółki E-Toto Zakłady Bukmacherskie, wątpliwości budzą jednak kwestie blokowania stron internetowych zagranicznych operatorów i płatności do nich. Dobrym

 • Sejm odrzucił projekt ustawy dot. skrócenia czasu pracy dla rodziców

  Sejm odrzucił w czwartek projekt ustawy autorstwa PSL, który przewidywał skrócenie o godzinę czasu pracy rodzicom dzieci, które nie skończyły 10 lat.

 • Poniżej List otwarty, skierowany przez Kupców polskich zrzeszonych w Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan do premier Beaty Szydło oraz osób odpowiedzialnych za prace nad projektem ustawy o podatku od kleintów sklepów. Przedstawiciele sieci zwracają uwagę na społeczne i biznesowe skutki wprowadzenia nowej daniny - upadek setek małych przedsiębiorców i utratę pracy przez ponad 23 tys. osób

 • ​Sejm nie poparł wniosku o odrzucenie projektu ustawy ws. zatrudniania przy zbiorach

  Sejm nie poparł w czwartek wniosku Platformy Obywatelskiej o odrzucenie projektu ustawy dot. zatrudniania osób przy zbiorach. Projekt wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej dla pracowników sezonowych. Umowa ma być oskładkowana i obowiązywać do 120 dni.

 • Nie będzie ustawy antyodorowej, tylko kodeks dobrych praktyk

  - Nie będzie ustawy antyodorowej, resort środowiska przygotuje tylko kodeks dobrych praktyk dla podmiotów emitujących uciążliwe zapachy - poinformował w czwartek w Sejmie wiceszef resortu środowiska Janusz Ostapiuk. Projekt kodeksu ma być gotowy do końca roku.

 • Projekt nowej ustawy o rynku pracy prawdopodobnie po wakacjach - Szwed

  ...- Przygotowywany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt nowej ustawy o rynku pracy będzie gotowy najwcześniej po tegorocznych wakacjach - ocenił we wtorek wiceminister w tym resorcie Stanisław Szwed. Zmiany mają poprawić działanie urzędów pracy.

 • Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o odpadach

  Ściślejsza kontrola przekazywania odpadów komunalnych odbieranych m.in. od właścicieli nieruchomości, czy zmiana przepisów dotyczących bazy danych o produktach i opakowaniach - takie mają być m.in skutki projektu nowelizacji ustawy o odpadach, którą przyjął rząd.