• Informacje na temat:

  ustawy oze

Artykuły na temat: ustawy oze
 • ​Raport IEO: Rozwój sektora OZE mógłby dać 77 tys. nowych miejsc pracy

  Rozwój sektora odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce mógłby skutkować stworzeniem 77 tys. nowych miejsc pracy, a sama branża związana z produkcją paneli fotowoltaicznych do 2030 r. przyniosłaby polskiemu budżetowi 18,5 mld zł - oszacowali eksperci Instytutu Energii Odnawialnej (IEO).

 • Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii - poinformowała w poniedziałek jego kancelaria. Główne założenie noweli to rezygnacja ze stałej wartości tzw. opłaty zastępczej i powiązanie jej z rynkowymi cenami świadectw pochodzenia energii z niektórych OZE.

 • Projekt nowelizacji ustawy o OZE zaakceptowany przez Komitet Stały - Tchórzewski

  - Projekt nowelizacji ustawy o OZE został zaakceptowany przez Stały Komitet Rady Ministrów - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jak podkreślił, projekt likwiduje potencjalne kolizje polskich przepisów dot. energetyki wiatrowej z prawem europejskim.

 • NIech prezydent zawetuje nowelizację ustawy o OZE

  Wnioskujemy do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o OZE, ponieważ ona niszczy odnawialną energetykę, blokuje jej rozwój i szanse na uniezależnienie energetyczne Polski - oświadczył ostatnio lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Poprawki do ustawy o OZE przyjęte

  Sejm przyjął w środę poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o OZE. Większość z nich miała charakter porządkujący z wyjątkiem poprawki, która - zdaniem opozycji - może doprowadzić do uwolnienia i wzrostu cen ciepła.

 • OZE: Polskę czeka fala roszczeń

  Nowe przepisy o opłacie zastępczej przeszły przez parlament jak burza. Inwestorzy apelują do prezydenta o weto i szykują się do pozwów - pisze w piątek "Puls Biznesu".

 • Resort gospodarki chce zmienić ustawę o OZE

  - Ministerstwo Gospodarki przygotowało założenia projektu nowelizacji ustawy o OZE, niebawem trafią one do uzgodnień międzyresortowych; jeśli ten proces przebiegnie sprawnie, projekt trafi do Sejmu przed wakacjami - poinformował wiceszef resortu Jerzy Pietrewicz.

 • Sejm skierował do komisji ds. energii i skarbu państwa poselski projekt noweli ustawy o odnawialnych źródłach energii.

 • Brak regulacji wstrzymuje rozwój OZE

  Opłacalność produkcji energii z OZE jest znikoma. Od blisko roku wszystkie odnawialne źródła energii stoją przez paraliż związany z niewdrożeniem aktów prawnych, które regulują ten rynek - wskazuje(...) inwestowania w OZE.

 • Niepewność przepisów i brak wsparcia dla rozwoju rozproszonej energetyki OZE to główne przyczyny blokujące rozwój sektora w Polsce - alarmuje Greenpeace. Z opublikowanego raportu Instytutu Energii Odnawialnej (IEO) wynika, że jeśli sytuacja nie ulegnie diametralnej poprawie, firmy przemysłowe z branży OZE zagrożone będą upadkiem.