• Informacje na temat:

  uzbrojenie polskiej armii 2011

Artykuły na temat: uzbrojenie polskiej armii 2011
 • Na 14 programów operacyjnych w ramach Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych prognozującego rozwój do 2022 roku Ministerstwo Obrony Narodowej przeznaczy 91 miliardów złotych, z czego do roku 2016 będzie to kwota prawie 16 miliardów złotych.

 • Kontrakt indyjski pod znakiem zapytania!

  Kontrakt Bumaru na dostawę wozów zabezpieczenia technicznego dla indyjskiej armii stanął pod ogromnym znakiem zapytania - alarmują związkowcy z Solidarności. Według nich nowy prezes grupy Bumar Krzysztof Krystowski rozważa zerwanie umowy.

 • PGNiG wycofuje polskich pracowników z Libii

  PGNiG w związku z sytuacją w Libii zdecydowało o wycofaniu do Polski wszystkich Polaków pracujących w spółce POGC Libya oraz w firmach pracujących na jej zlecenie. Działania mają charakter prewencyjny - poinformowała spółka w komunikacie.

 • Polska ma dostęp do źródła wszelkiej potęgi

  Znaczenie przemysłu stoczniowego dla gospodarki współczesnych państw jest pochodną znaczenia morza dla współczesnej gospodarki światowej. Wbrew potocznej opinii, morza i oceany nie są dziś barierami, a "autostradami" handlu i globalnej komunikacji. W stosunku do II połowy XIX wieku - a więc w ciągu zaledwie nieco ponad stu lat - dwukrotnie zwiększyły się średnie prędkości poruszania się statków i okrętów, zaś ich tonaż - a więc możliwości transportowe - dziesiątki i setki razy.

 • Według informacji oferentów, polskie firmy mogą zyskać na offsecie ponad 30 mld zł. Resort gospodarki ocenia, że najszerszą propozycję wsparcia rodzimego biznesu przedstawili Amerykanie, srebro mają Francuzi, a na trzeciej pozycji uplasowało się szwedzko-brytyjskie konsorcjum.

 • Białoruskie banki w oczekiwaniu na inwestorów

  Inflacja i dewaluacja rubla białoruskiego w 2011 r. zdecydowanie wpłynęły na sytuację białoruskiego sektora bankowego. Brak zwolnień od "papierowych" podatków, powstałych w wyniku różnic kursowych, spowodował, że bankom coraz trudniej jest funkcjonować i realizować założenia statutowe.