• Informacje na temat:

  vat 7 2013

Artykuły na temat: vat 7 2013
 • Jeżeli w latach 2006-2013 remontowałaś mieszkanie lub budowałaś dom, możesz odzyskać część podatku VAT za materiały budowlane, np. za klepki, panele, okna,...

 • Czy w 2018 r. stawki VAT zostaną obniżone?

  Obecne stawki VAT (23% i 8%) obowiązują od 1 stycznia 2011 r. (wcześniejsze stawki wynosiły 22% i 7%). Z nowelizacji ustawy o VAT, która podwyższyła stawki VAT wynikało, że będą one obowiązywały do końca 2013 r., ale kolejne nowelizacje ww. ustawy wydłużały okres stosowania wyższych stawek VAT (obecnie - do końca 2018 r.).

 • Prawo do zwrotu podatku VAT na materiały budowlane przysługuje osobom fizycznym, które poniosły wydatki na remont, modernizację domu lub mieszkania. Dowiedz się, za co i ile możesz odliczyć.

 • Przedłużenie terminu zwrotu podatku VAT musi więc wiązać się z konkretną procedurą postępowania weryfikacyjnego i obowiązuje do czasu zakończenia weryfikacji w tej właśnie procedurze.

 • W tym roku zmiany w prawie najbardziej odczują osoby, które mają firmy. Od lat nie było tak istotnych zmian w przepisach o podatku VAT jak te, które właśnie weszły w życie. Niestety, na tych zmianach najwięcej zyska fiskus, a stracą firmy i my, konsumenci.

 • Na Świętokrzyskiej (12) bez zmian - nie będzie wzrostu dochodów z VAT

  "Cudu w VAT nie będzie": tak krótko zrecenzowano (Puls Biznesu z 22 lutego br.) pomysły na "uszczelnienie" podatku od towarów i usług autorstwa (obecnego) resortu finansów: taki pogląd ponoć prezentują eksperci związani z poprzednim rządem oraz ostatni "liberalny" wiceminister do spraw podatków.

 • Niestandardowo zatrudniony

  .... Te zjawiska obrazują statystyki, bo spora część ankietowanych brała udział w badaniach w 2008 r i 2013 r. Ci, którzy mieli etat w 2008 r., w trzech czwartych(...) - wyjaśniał. - Robią tak, ponieważ czasem muszą wystawić komuś fakturę VAT, a nie mogą sobie pozwolić na normalne, oddzielne prowadzenie działalności, ponieważ często...

 • VAT przy przekazaniu środka trwałego na potrzeby osobiste

  Opodatkowaniu VAT podlega m.in. odpłatna dostawa towarów. Przy czym przepisy przewidują przypadki, w których pomimo że towary są przekazywane nieodpłatnie, to czynności te podlegają opodatkowaniu VAT. Wystąpi to w sytuacji, gdy od przekazywanego towaru podatnikowi przysługiwało, w całości lub w części, prawo do odliczenia VAT z tytułu nabycia, importu lub wytworzenia tego towaru bądź jego części

 • Pokolenie Biedronki 2.0

  ...wartości, by Groupon zarobił 4 tys. zł (np. 100 kuponów na mikrodermabrazję za 80 zł), z czego minimum 50 proc. bierze serwis. Podatek VAT płaci partner, a więc zostaje mu 40 zł minus 23 proc. Od(...) ich tożsamość Sylwia Czubkowska 11 stycznia 2013 (nr 8) Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT...

 • Utrzymanie wyższych stawek VAT będzie nas drogo kosztować

  Dodatkowe 4 mld zł rocznie przekażą do budżetu gospodarstwa domowe z powodu utrzymania wyższych stawek VAT do 2016 roku - wynika z raportu Centrum Analiz Ekonomicznych. Najbardziej podatkiem obciążona jest grupa 10 proc. najbiedniejszych gospodarstw - w ramach VAT oddają ponad 16 proc. swoich dochodów do dyspozycji. W grupie 10 proc. najbogatszych udział ten spada poniżej 7 proc.