• Informacje na temat:

  vat marża

Artykuły na temat: vat marża
 • NIK: administracja państwowa też zatrudniała na "śmieciówkach"

  .... Do wynagrodzeń zatrudnianych przez nie pracowników doliczyć należy także marżę agencji i podatek VAT" - czytamy. Z usług agencji pracy tymczasowej korzystało m.in. Ministerstwo Środowiska, które(...) rzecz ministerstwa również na podstawie umów cywilnoprawnych. Marża agencji związana z pośrednictwem w zatrudnieniu tych osób wyniosła ponad 92 tys. zł. W ocenie NIK wydatkowanie tej kwoty było działaniem...

 • Sprzedaż samochodu wycofanego z działalności a podatek VAT

  ", przez co rozliczają w jej kosztach wydatki z nim związane oraz odliczają od nich "połowę" VAT-u. Nierzadko po wycofaniu auta z ewidencji dochodzi do jego sprzedaży. W którym momencie trzeba będzie zapłacić VAT?

 • Koniec z tanimi telefonami na portalach aukcyjnych. Sprzedawcy zapłacą VAT

  Fiskus idzie na wojnę z firmami, które nie odprowadzają VAT do budżetu i dzięki temu oferują tańszą elektronikę. Pokonać ich chce nowymi przepisami.

 • Wycofanie samochodu z działalności a rozliczenie VAT

  Wycofanie samochodu z działalności gospodarczej stwarza wiele problemów podatkowych. Obecnie opodatkowaniu VAT podlega sprzedaż samochodów wykorzystywanych do działalności opodatkowanej i to bez względu na to, że podatnikowi nie przysługiwało prawo do odliczenia VAT przy jego nabyciu. Dlatego też niekiedy warto rozważyć czy dla podatnika nie będzie korzystniejsze wycofanie takiego pojazdu

 • 30 września 2014 r. została wydana interpretacja ogólna Ministra Finansów, sygn. PT2/033/7/505/EPT/2014/RD88705, która ostatecznie rozwiała wszelkie wątpliwości w zakresie stawki VAT-u na tzw(...) proc. podatku VAT zarówno usługi nabywane od podmiotów zewnętrznych na rzecz turystów, tj. usługi obce, jak i usługi własne, realizowane przez touroperatorów we własnym zakresie.

 • Jak rozliczyć sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju?

  Sposób opodatkowania sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju uregulowano w art. 24 ustawy o VAT. Wskazano tam, że w przypadku sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju dostawę towarów generalnie uznaje się za dokonaną na terytorium kraju. Przy czym obowiązują tutaj limity sprzedaży.

 • Resort finansów sprawdza, czy wzrost eksportu do Czech nie wiąże się z wyłudzeniami VAT

  Fiskus bada przyczyny olbrzymiego wzrostu eksportu niektórych towarów do Czech; może się to wiązać z przestępstwami VAT. Zauważono np., że przez cztery miesiące br. wysłaliśmy do Czech "odbiorniki radiowe z systemem RDS " za 60 mln zł, w tym samym okresie ub. roku - za 11 tys. zł.

 • Sprzedawca, który tak zrobi, zapłaci podwójny podatek. Zakłada to opublikowany w ubiegłym tygodniu projekt nowelizacji ustawy o VAT i niektórych innych ustaw.

 • Pamiętamy jakie pomysły podatkowe miała prawicowa opozycja w czasie kampanii wyborczej w 2015 r., które dały jej zwycięstwo wyborcze: uszczelnienie systemu, nowa ustawa o VAT, podatek od hipermarketów, podatek od transakcji finansowych, naprawa akcyzy. Miało to dać dodatkowe dochody budżetowe liczone w dziesiątkach miliardów złotych rocznie: był to (i jest) plan w pełni realny fiskalnie i wciąż

 • Ekonomiści: Szanse na powrót do niższych stawek VAT są równe zeru

  Tymczasowe, podwyższone stawki podatku od towarów i usług wprowadzono tylko na trzy lata, a obowiązują już siódmy rok. Zdaniem większości ekspertów, szanse na to, że zamiast 8 i 23 proc. wyniosą odpowiednio 7 i 22 proc. są mało realne. Jak twierdzą specjaliści, dla zwykłego Kowalskiego ma to i tak niewielkie znaczenie.