• Informacje na temat:

  vat marża

Artykuły na temat: vat marża
 • NIK: administracja państwowa też zatrudniała na "śmieciówkach"

  .... Do wynagrodzeń zatrudnianych przez nie pracowników doliczyć należy także marżę agencji i podatek VAT" - czytamy. Z usług agencji pracy tymczasowej korzystało m.in. Ministerstwo Środowiska, które(...) rzecz ministerstwa również na podstawie umów cywilnoprawnych. Marża agencji związana z pośrednictwem w zatrudnieniu tych osób wyniosła ponad 92 tys. zł. W ocenie NIK wydatkowanie tej kwoty było działaniem...

 • Sprzedaż samochodu wycofanego z działalności a podatek VAT

  ", przez co rozliczają w jej kosztach wydatki z nim związane oraz odliczają od nich "połowę" VAT-u. Nierzadko po wycofaniu auta z ewidencji dochodzi do jego sprzedaży. W którym momencie trzeba będzie zapłacić VAT?

 • Wycofanie samochodu z działalności a rozliczenie VAT

  Wycofanie samochodu z działalności gospodarczej stwarza wiele problemów podatkowych. Obecnie opodatkowaniu VAT podlega sprzedaż samochodów wykorzystywanych do działalności opodatkowanej i to bez względu na to, że podatnikowi nie przysługiwało prawo do odliczenia VAT przy jego nabyciu. Dlatego też niekiedy warto rozważyć czy dla podatnika nie będzie korzystniejsze wycofanie takiego pojazdu

 • 30 września 2014 r. została wydana interpretacja ogólna Ministra Finansów, sygn. PT2/033/7/505/EPT/2014/RD88705, która ostatecznie rozwiała wszelkie wątpliwości w zakresie stawki VAT-u na tzw(...) proc. podatku VAT zarówno usługi nabywane od podmiotów zewnętrznych na rzecz turystów, tj. usługi obce, jak i usługi własne, realizowane przez touroperatorów we własnym zakresie.

 • Resort finansów sprawdza, czy wzrost eksportu do Czech nie wiąże się z wyłudzeniami VAT

  Fiskus bada przyczyny olbrzymiego wzrostu eksportu niektórych towarów do Czech; może się to wiązać z przestępstwami VAT. Zauważono np., że przez cztery miesiące br. wysłaliśmy do Czech "odbiorniki radiowe z systemem RDS " za 60 mln zł, w tym samym okresie ub. roku - za 11 tys. zł.

 • Jak rozliczyć sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju?

  Sposób opodatkowania sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju uregulowano w art. 24 ustawy o VAT. Wskazano tam, że w przypadku sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju dostawę towarów generalnie uznaje się za dokonaną na terytorium kraju. Przy czym obowiązują tutaj limity sprzedaży.

 • Pamiętamy jakie pomysły podatkowe miała prawicowa opozycja w czasie kampanii wyborczej w 2015 r., które dały jej zwycięstwo wyborcze: uszczelnienie systemu, nowa ustawa o VAT, podatek od hipermarketów, podatek od transakcji finansowych, naprawa akcyzy. Miało to dać dodatkowe dochody budżetowe liczone w dziesiątkach miliardów złotych rocznie: był to (i jest) plan w pełni realny fiskalnie i wciąż

 • Prawie pół miliona fikcyjnych faktur. Tak okrada się państwo

  Prawie pół miliona "lewych" dokumentów i rzekome transakcje na ponad 100 mld zł wykryła w ubiegłym roku kontrola skarbowa. Cel jest jasny: wyłudzić jak najwięcej VAT.

 • Polska wróci na rynek stoczniowy?

  Pierwsze statki mogą zostać zwodowane w Stoczni Szczecińskiej już w 2019 roku - zapowiedział Paweł Brzezicki, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Resort gospodarki morskiej szacuje, że w ciągu 2 - 3 lat w branży przybędzie około 5 tysięcy miejsc pracy.

 • Podatnicy VAT mają, co do zasady, obowiązek dokumentować fakturami dokonywane przez siebie transakcje. Faktura wystawiana przez podatnika musi spełniać wymogi formalne oraz być wystawiona terminowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o VAT. Przepisy o VAT określają również katalog informacji, które nie są wymagane na fakturze oraz informacji, które w szczególnych przypadkach muszą być