• Informacje na temat:

  vat marża

Artykuły na temat: vat marża
 • NIK: administracja państwowa też zatrudniała na "śmieciówkach"

  .... Do wynagrodzeń zatrudnianych przez nie pracowników doliczyć należy także marżę agencji i podatek VAT" - czytamy. Z usług agencji pracy tymczasowej korzystało m.in. Ministerstwo Środowiska, które(...) rzecz ministerstwa również na podstawie umów cywilnoprawnych. Marża agencji związana z pośrednictwem w zatrudnieniu tych osób wyniosła ponad 92 tys. zł. W ocenie NIK wydatkowanie tej kwoty było działaniem...

 • Sprzedaż samochodu wycofanego z działalności a podatek VAT

  ", przez co rozliczają w jej kosztach wydatki z nim związane oraz odliczają od nich "połowę" VAT-u. Nierzadko po wycofaniu auta z ewidencji dochodzi do jego sprzedaży. W którym momencie trzeba będzie zapłacić VAT?

 • Koniec z tanimi telefonami na portalach aukcyjnych. Sprzedawcy zapłacą VAT

  Fiskus idzie na wojnę z firmami, które nie odprowadzają VAT do budżetu i dzięki temu oferują tańszą elektronikę. Pokonać ich chce nowymi przepisami.

 • Wycofanie samochodu z działalności a rozliczenie VAT

  Wycofanie samochodu z działalności gospodarczej stwarza wiele problemów podatkowych. Obecnie opodatkowaniu VAT podlega sprzedaż samochodów wykorzystywanych do działalności opodatkowanej i to bez względu na to, że podatnikowi nie przysługiwało prawo do odliczenia VAT przy jego nabyciu. Dlatego też niekiedy warto rozważyć czy dla podatnika nie będzie korzystniejsze wycofanie takiego pojazdu

 • 30 września 2014 r. została wydana interpretacja ogólna Ministra Finansów, sygn. PT2/033/7/505/EPT/2014/RD88705, która ostatecznie rozwiała wszelkie wątpliwości w zakresie stawki VAT-u na tzw(...) proc. podatku VAT zarówno usługi nabywane od podmiotów zewnętrznych na rzecz turystów, tj. usługi obce, jak i usługi własne, realizowane przez touroperatorów we własnym zakresie.

 • Jak rozliczyć sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju?

  Sposób opodatkowania sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju uregulowano w art. 24 ustawy o VAT. Wskazano tam, że w przypadku sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju dostawę towarów generalnie uznaje się za dokonaną na terytorium kraju. Przy czym obowiązują tutaj limity sprzedaży.

 • Resort finansów sprawdza, czy wzrost eksportu do Czech nie wiąże się z wyłudzeniami VAT

  Fiskus bada przyczyny olbrzymiego wzrostu eksportu niektórych towarów do Czech; może się to wiązać z przestępstwami VAT. Zauważono np., że przez cztery miesiące br. wysłaliśmy do Czech "odbiorniki radiowe z systemem RDS " za 60 mln zł, w tym samym okresie ub. roku - za 11 tys. zł.

 • Sprzedawca, który tak zrobi, zapłaci podwójny podatek. Zakłada to opublikowany w ubiegłym tygodniu projekt nowelizacji ustawy o VAT i niektórych innych ustaw.

 • Pamiętamy jakie pomysły podatkowe miała prawicowa opozycja w czasie kampanii wyborczej w 2015 r., które dały jej zwycięstwo wyborcze: uszczelnienie systemu, nowa ustawa o VAT, podatek od hipermarketów, podatek od transakcji finansowych, naprawa akcyzy. Miało to dać dodatkowe dochody budżetowe liczone w dziesiątkach miliardów złotych rocznie: był to (i jest) plan w pełni realny fiskalnie i wciąż

 • Polscy kierowcy ciągle płacą zbyt wiele za paliwa, bo detaliści nie kwapią się do obniżek cen adekwatnych do zmian na rynku hurtowym. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie właściciele stacji benzynowych przygotowują się już do wprowadzenia nowej opłaty emisyjnej - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.