• Informacje na temat:

  vat na urządzenia medyczne

Artykuły na temat: vat na urządzenia medyczne
 • Wszystkie kluby za objęciem stawką podstawową VAT niektórych wyrobów medycznych

  Przedstawiciele wszystkich klubów opowiedzieli się w środę za projektem noweli ustawy o VAT, zakładającym wprowadzenie podstawowej 23-procentowej stawki VAT w miejsce 8-procentowej stawki obniżonej na niektóre wyroby medyczne i antykoncepcyjne.

 • Sejm podnosi podstawową stawkę VAT na niektóre wyroby

  Sejm przegłosował w czwartek nowelizację ustawy o VAT, zakładającą wprowadzenie podstawowej 23-procentowej stawki VAT w miejsce 8-procentowej stawki obniżonej na niektóre wyroby medyczne.

 • Trybunał: Polska naruszyła niektóre przepisy o podatku VAT

  Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł wczoraj, że Polska naruszyła częściowo unijną dyrektywę o VAT, stosując obniżoną stawkę tego podatku na niektóre rodzaje sprzętu medycznego i pomocniczego oraz produktów do użytku farmaceutycznego.

 • Rządowy projekt o objęciu stawką podstawową VAT niektórych wyrobów medycznych do komisji

  Sejm skierował w środę do komisji rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT, zakładający wprowadzenie podstawowej 23-procentowej stawki VAT w miejsce 8-procentowej stawki obniżonej na niektóre wyroby. Projekt jest realizacją wyroku TSUE.

 • Raport bieżący nr 3/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Spółki Synektik S.A. ("Spółka”) informuje, że podjął uchwałę...

 • Firmy będą miały swoje 500+

  Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na skorzystanie z nowej ulgi, jego maksymalny zysk podatkowy może wynieść 17,7 tys. zł - wynika z opublikowanego wczoraj projektu Ministerstwa Rozwoju.

 • Jest uchwała antysmogowa dla Małopolski - i co dalej?

  Sejmik Małopolski jednogłośnie przyjął chwałę antysmogową, która zakłada, że od 1 lipca w całym regionie będzie można montować w nowych domach wyłącznie piece do ogrzewania na paliwa stałe, spełniające najwyższe normy emisyjne. Stare kotły muszą zostać wymienione do 2023 r. Od 1 lipca w Małopolsce nie będzie możliwa instalacja kotła na węgiel lub drewno o parametrach emisji gorszych niż wyznaczone w unijnych rozporządzeniach w sprawie ekoprojektu.

 • Szpitale często obok podstawowej hospitalizacji oraz podstawowego procesu leczenia pacjenta prowadzą badania kliniczne. W tym celu szpital zawiera umowę trójstronną z badaczem i sponsorem. Zgodnie z nią sponsor zleca wykonanie badania, badacz je przeprowadza, natomiast szpital udostępnia urządzenia, personel, pomieszczenia, za co otrzymuje wynagrodzenie od sponsora. Taka sytuacja rodzi jednak

 • KE pozywa Polskę za stawki VAT

  Komisja Europejska pozwała w czwartek Polskę przed Trybunał Sprawiedliwości UE w związku ze stosowaniem obniżonych stawek podatku VAT na sprzęt medyczny i nielecznicze produkty farmaceutyczne, a także towary przeznaczone na cele bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

 • Raport bieżący nr 52/2014 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Centrum Medycznego ENEL-MED...