• Informacje na temat:

  vat nowe przepisy 2014

Artykuły na temat: vat nowe przepisy 2014
 • W tym roku zmiany w prawie najbardziej odczują osoby, które mają firmy. Od lat nie było tak istotnych zmian w przepisach o podatku VAT jak te, które właśnie weszły w życie. Niestety, na tych zmianach najwięcej zyska fiskus, a stracą firmy i my, konsumenci.

 • Sejm przyjął przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizację Kodeksu karnego i niektórych innych ustaw, która pozwala na skuteczną walką z wyłudzeniami VAT. Oszustwa te będą bezwzględnie ścigane i surowo karane.

 • Jak wydać mniej na prąd i mieszkanie

  Brakuje ci pieniędzy na życie? Są sposoby, by temu zaradzić. Od początku 2014 r. możesz skorzystać z nowych form pomocy od państwa. Sprawdź, jakie dofinansowanie masz szansę uzyskać. O dopłaty do czynszu i prądu możesz się starać bez względu na to, czy masz mieszkanie komunalne, spółdzielcze czy własnościowe.

 • VAT: Drastyczne straty wynikające z masowych oszustw

  Nadal pogłębia się luka podatkowa w VAT. Zdaniem analityków PwC, wzrośnie ona do poziomu 3 proc. PKB w 2015 r. Zdaniem ekspertów podatkowych, poziom polskiej luki VAT znajduje się znacznie powyżej średniej dla krajów Unii.

 • 12 zł za godzinę: Konieczne vacatio legis

  Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu - ustalająca minimalną stawkę godzinową na poziomie 12 zł brutto dla zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych - może budzić wątpliwości co do zgodności z Kodeksem cywilnym. Wiodącym celem rządu powinno być szerokie stosowanie umów o pracę - zwłaszcza w sektorze zamówień publicznych. Jeśli jednak Rząd będzie dalej pracował nad nowelizacją, to konieczne...

 • VAT: Na paliwie oszczędzisz nawet kilkaset złotych

  Od początku lipca przedsiębiorcy zyskali długo oczekiwaną możliwość odliczania podatku VAT od paliwa zakupionego do aut służbowych. Pomimo, że odliczeniu podlega tylko 50% należnego podatku, to oszczędności w kosztach użytkowania floty, jakie dzięki takiemu rozwiązaniu zyskają firmy, będą znaczące.

 • Czym jest mobbing i jak się przed nim bronić?

  ...jedziemy razem służbowo do Gdańska. Już się zastanawiam, jak zareagować, jeśli będzie natrętny. Powinnam odejść, ale nie mam żadnych widoków na nowe zajęcie. Boję się powiedzieć mężowi, co się dzieje(...), że absolutnie się na nią nie godzimy. W Polsce co rok do Państwowej Inspekcji Pracy wpływa zaledwie kilkanaście skarg na molestowanie seksualne w miejscu pracy. W 2014 roku przed sądami w całym kraju...

 • Wyższy VAT na jedzenie w fast foodach. Tak zdecydował minister finansów

  Zła wiadomość dla wielbicieli ulicznego jedzenia. Fast foody będą obłożone wyższym podatkiem VAT - zdecydował minister finansów, wydając nową interpretację przepisów podatkowych. Do tej pory VAT na takie jedzenie wynosił 5 procent. Teraz jest to już 8 procent.

 • Dlaczego reforma emerytalna w Polsce była konieczna?

  Co zmienia reforma? Nowe przepisy dotyczące emerytur i rent zaczną w Polsce obowiązywać już w 2013 roku. Przedłużanie wieku emerytalnego będzie postępowało stopniowo - każdego roku będzie wzrastał(...) średnio 64,5 lat, a mężczyźni w wieku 64,7 lat. Nowe przepisy, wyższe emerytury Reforma emerytalna w znaczący sposób przyczyni się do wzrostu otrzymywanych przyszłych świadczeń. Najbardziej zmiany...

 • VAT 2015: Dystrybucja kart doładowujących do telefonów komórkowych

  1 stycznia 2015 r. wejdą w życie nowe przepisy określające zasady rozliczania VAT w przypadku świadczenia usług telekomunikacyjnych na rzecz podmiotów niebędących przedsiębiorcami. W kontekście konieczności stosowania nowych reguł decydujące znaczenie będzie miało ustalenie czy dana usługa jest usługą telekomunikacyjną. Czy za tego typu usługę należy uznać, będącą przedmiotem działalności wielu