• Informacje na temat:

  vat pl zmiany 2014

Artykuły na temat: vat pl zmiany 2014
 • W tym roku zmiany w prawie najbardziej odczują osoby, które mają firmy. Od lat nie było tak istotnych zmian w przepisach o podatku VAT jak te, które właśnie weszły w życie. Niestety, na tych zmianach najwięcej zyska fiskus, a stracą firmy i my, konsumenci.

 • Zmiany w VAT: Przedsiębiorcy zaoszczędzą kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie

  Na ten zapis czekali chyba wszyscy przedsiębiorcy. Od 1 lipca w życie wchodzą znowelizowane przepisy dotyczące odliczania podatku VAT od eksploatacji samochodów służbowych. Dzięki zmianom, przedsiębiorcy będą mogli zaoszczędzić na tankowaniu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie!

 • Dlaczego reforma emerytalna w Polsce była konieczna?

  Reforma systemu emerytalnego w Polsce w dalszym ciągu budzi spore kontrowersje. Niniejszy artykuł nie tylko wyjaśnia wprowadzane zmiany, ale także stanowi obiektywną próbę uzasadnienia ich konieczności.

 • Ułatwienia w VAT dla małych przedsiębiorców

  Resort finansów rozważa podniesienie limitu, po przekroczeniu którego przedsiębiorca staje się podatnikiem VAT. Innym pomysłem jest wprowadzenie uproszczonej formy rozliczania się z VAT dla małych firm.

 • Nowy program zagoni sześćdziesięciolatków do pracy

  Do końca 2014 roku minister pracy przygotuje rządowy program wspierania zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób powyżej 60. roku życia oraz wspierania równości płci na rynku pracy. Poinformowało o tym w środę biuro prasowe resortu pracy.

 • Do 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Rząd ma dziś omówić m.in. propozycję wprowadzenia kary do 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT na wielką skalę. Problem z wyłudzaniem i unikaniem płacenia podatku VAT ma wiele krajów, pod tym względem jesteśmy jednym z najsłabszych krajów UE.

 • ...za 2013 r. i za 2014 r. Proszę zgłosić operatorowi, żeby dokonał cesji umowy na internet na Pani nazwisko. Jednak nawet jeśli Pani tego nie zrobi, może Pani odliczyć ulgę internetową, bo teraz już(...) internetowej. «Dowodem mogą być nie tylko faktury, ale też rachunki. Ważne! Limit odliczenia jest taki jak dotąd, tj. za rok maksimum 760 zł od dochodu. «Zmiany przepisów dotyczą również ulg na dzieci...

 • Rząd przelicza nowe stawki VAT

  Ministerstwo Finansów analizuje trzy warianty zmian w VAT. Żeby budżet jak najmniej stracił, a ludzie nie odczuli wzrostu cen.

 • 12 zł za godzinę: Konieczne vacatio legis

  ...społeczne są stosowane wyjątkowo rzadko, zamawiający korzystają z nich tylko w 6% przetargów. Co więcej, mimo ustawowego obowiązku waloryzacji kontraktów - w przypadku zmiany stawki VAT, minimalnego(...) zatrudnienia na wykonawców, odpowiedzialne podejście wszystkich uczestników rynku jest warunkiem pełnej implementacji zmian w ustawie. - Zmiany w obszarze zasad funkcjonowania umów zleceń stanowią wyzwanie...

 • Zmiany w podatkach mogą być groźne dla gospodarki

  Zmiany w polityce podatkowej mogą doprowadzić do problemów całych branż. Zmniejszą też wydatki konsumentów. Nowa matryca VAT, zaproponowana przez Ministerstwo Finansów, miała być neutralna dla budżetu, czyli suma wpływów powinna pozostać bez zmian: jedne stawki miały wzrosnąć, inne spaść.