• Informacje na temat:

  vat za wynajem mieszkania

Artykuły na temat: vat za wynajem mieszkania
 • Prawo do zwrotu podatku VAT na materiały budowlane przysługuje osobom fizycznym, które poniosły wydatki na remont, modernizację domu lub mieszkania. Dowiedz się, za co i ile możesz odliczyć.

 • Współdzielenie się mieszkaniem w parze z VAT

  Ten, kto wynajmuje własny dom, mieszkanie, a nawet domek na drzewie, korzystając przy tym z zagranicznego portalu internetowego jako pośrednika, nie powinien zapominać o rozliczeniu tzw. importu usług, a co za tym idzie, składaniu deklaracji VAT-9M.

 • Spadek. Załatwiamy formalności u notariusza

  ...postępowania. Zwrotowi podlegają też koszty np. za wynajem sali na spotkanie. Notariusz czuwa, by dokonywana czynność notarialna była zgodna z  prawem, więc z  jego pomocy warto skorzystać, gdy(...): ● swoje dowody osobiste (do wglądu); ● odpisy z  ksiąg wieczystych (gdy w  spadku jest mieszkanie, dom lub inne nieruchomości) oraz akty potwierdzające prawo do nieruchomości (np. akt nabycia mieszkania...

 • Notariusz, pośrednik i ekipa remontowa pomogą obniżyć podatek od wynajmu

  Kupiłeś mieszkanie na wynajem za 300 tys. zł? Amortyzacja pozwoli ci obniżyć roczny dochód nawet o ponad 30 tys. zł. Lion's Bank odpowiada jak zgodnie z prawem ustalić wartość początkową mieszkania, która później przez lata pomoże obniżyć płacone podatki.

 • Niestandardowo zatrudniony

  ...- wyjaśniał. - Robią tak, ponieważ czasem muszą wystawić komuś fakturę VAT, a nie mogą sobie pozwolić na normalne, oddzielne prowadzenie działalności, ponieważ często(...). 2. Zarejestrowanie spółki z o.o. w Wielkiej Brytanii oraz wynajem adresu siedziby. 3. Zarejestrowanie spółki jako pracodawcy. 4. Założenie rachunku bankowego spółki w Wielkiej Brytanii lub Polsce (nie jest...

 • Stawka VAT przy usłudze najmu lokalu

  Opodatkowaniu VAT podlega odpłatna dostawa towarów oraz odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Najem stanowi usługę, co do zasady, podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Przy czym cel, jak i charakter wynajmowanego lokalu, decydują o stawce VAT.

 • Mieszkanie Plus: Czyli polityczne "być albo nie być"

  Niedawna prezentacja nowej "narodowej" polityki mieszkaniowej rządu wzbudziła tyle samo emocji co kontrowersji. Jedni znawcy tematu entuzjastycznie okrzyknęli ideę Mieszkania Plus przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, inni z kolei dopatrzyli się szeregu dowodów ignorancji autorów programu. Czy w takim razie szansa na sukces rządowej "rewolucji" rodzimej mieszkaniówki jest realna?

 • Rodzaj, przeznaczenie i sposób wykorzystywania nieruchomości, będącej przedmiotem zawartej przez przedsiębiorcę umowy, decydują o sposobie rozliczania podatku. W jakich okolicznościach możliwe jest zastosowanie zwolnienia stawki 8 proc. albo 23 proc?

 • Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Program Mieszkanie dla Młodych definitywnie przechodzi do historii. Za rok prawdopodobnie nie będą już dostępne żadne dotacje z MdM-u. Podczas gdy polskie władze rezygnują z dopłat do wkładu własnego, podobne rozwiązanie właśnie forsuje węgierski rząd.

 • Żuchowski: Chcemy chronić nabywców mieszkań

  - Chcemy, aby od przyszłego roku minimalna powierzchnia budowanego mieszkania wynosiła 25 m kw - poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Nowe przepisy mają przeciwdziałać m.in. nieuczciwym praktykom rynkowym - oferowania tzw. aparthoteli jako mieszkań.