• Informacje na temat:

  vat za złe długi

Artykuły na temat: vat za złe długi
 • Coraz więcej osób korzysta z ulgi za złe długi, która daje możliwość odzyskania VAT-u zapłaconego fiskusowi po wystawieniu faktury, która nie została uregulowana przez kontrahenta.

 • Od każdej sprzedaży VAT-owiec musi zapłacić podatek od towarów i usług. Momentem powstania tego obowiązku jest wyświadczenie usługi lub dokonanie dostawy towaru. Kiedy nabywca nie reguluje należności za zakup przez ponad 150 dni, sprzedawca ma prawo do odzyskania zapłaconego VAT-u. Wpływa na nie jednak obrót wierzytelnościami.

 • .... by uniknąć odpowiedzialności za długi spadkodawcy albo podatku od spadku). Przy czym ewentualne długi spadkowe po zmarłym i tak obciążą tylko odziedziczone mieszkanie, a nie Pani osobisty majątek(...) brutto plus koszt wypisu aktu notarialnego – 7,38 zł za każdą stronę. Natomiast za sporządzenie testamentu notarialnego bez zapisu rejent pobierze opłatę w wysokości 50 zł (plus VAT), a jeśli...

 • Ulga na złe długi u wierzyciela

  Procedura nazywana ulgą na złe długi daje podatnikom, mającym trudności z wyegzekwowaniem należności od kontrahenta za sprzedany towar czy wykonaną usługę, możliwość odzyskania zapłaconego od tej transakcji VAT. Jest tak pod pewnymi warunkami.

 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  ...będą musiały znaleźć rezerwy. - Ja nie stanę przed ludźmi i nie powiem im w oczy - podwyżka VAT-u nieuchronna - jeśli nie udowodnimy, że to naprawdę jest wezwanie do dyscypliny wszystkich, a nie...

 • Ulga na złe długi u wierzyciela i dłużnika

  Procedura nazwana potocznie "ulgą na złe długi" umożliwia wierzycielom (podatnikom VAT) odzyskanie kwoty podatku należnego od danej czynności. Ulga ta dotyczy wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona - czyli gdy nie została ona uregulowana lub zbyta w jakiejkolwiek formie w ciągu 150 dni od dnia upływu terminu jej płatności określonego w umowie lub na fakturze.

 • Kłopotliwe dni wolne od pracy

  .... - Dodatkowo, dzięki układowi kalendarza i np. instytucji urlopu na żądanie, pracownicy mają możliwość korzystania z tzw. długich weekendów, z czym stykamy się m.in. w maju, czerwcu, listopadzie(...) nadużywana. Czy wolne w Trzech Króli to dobry pomysł? Podyskutuj na forum - Proszę wyobrazić sobie sytuację, w której zbliża się tzw. długi weekend - niech to będzie wypadające w czwartek, 6 stycznia...

 • Zmiany w VAT: Od lipca więcej osób skorzysta z ulgi na złe długi

  Zmiany w podatku VAT: Od 1 lipca br. VAT z dłużnych faktur rozliczy też wierzyciel powiązany z dłużnikiem rodzinnie czy kapitałowo. Dłużnik z kolei będzie zwolniony z korekty odliczonego z niezapłaconej faktury VAT-u, jeśli będzie w trakcie postępowania upadłościowego lub likwidacji.

 • Nowa ulga na złe długi, szybsze rozliczanie straty podatkowej, mniej obowiązków rachunkowych - tak najkrócej można streścić projekt ustawy zaprezentowany w ub. piątek - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Nabywcy telefonów komórkowych oraz komputerów odpowiedzą za niezapłacony VAT

  Rozszerzenie mechanizmu odwrotnego obciążenia w rozliczaniu VAT na nabywców telefonów komórkowych oraz komputerów przenośnych - przewidują przyjęte przez rząd założenia zmian w ustawie o VAT.