• Informacje na temat:

  vb leasing

Artykuły na temat: vb leasing
 • Co piąty polski przedsiębiorca korzysta z leasingu, bo niemal zawsze jest to bardziej opłacalne niż kupienie samochodu lub maszyn za gotówkę albo na kredyt....

 • Leasing operacyjny w świetle podatku dochodowego

  Spółka zawarła umowę leasingu operacyjnego samochodu osobowego. Przepisy ustawy o PDOP uzależniają jednak zakwalifikowanie umowy do określonego rodzaju umowy leasingowej od tego, czy suma ustalonych w niej opłat jest niższa od wartości początkowej środka trwałego będącego przedmiotem takiej umowy. Czy warunki do uznania danej umowy za leasing operacyjny bada leasingodawca, czy też leasingobiorca?

 • Firmy wolą leasingować pracowników niż zatrudniać

  Chociaż leasing pracowniczy nie cieszy się w Polsce najlepszą opinią wśród pracowników, pracodawcy cenią go sobie coraz bardziej, głównie dlatego, że pozwala im obniżyć koszty pracy. Wydaje się, że w najbliższych latach popularność tej usługi powinna wzrastać.

 • PKO finansuje leasing samolotów

  PKO Leasing, spółka zależna PKO Banku Polskiego, sfinansuje linii Enter Air leasingiem zwrotnym samolot Boeing 737-800 za 26 mln dolarów. To już siódma transakcja firmy leasingowej z tym przewoźnikiem.

 • Wynajem pracowników coraz popularniejszy w sektorze IT

  Body leasing, czyli wynajem pracowników, z którymi został zawarty stosunek pracy na rzecz innych podmiotów, staje się coraz popularniejszy w IT. Dzięki tej formie współpracy znacząco spada koszt całego projektu i ryzyko z nim związane. Z body leasingu od kilku lat korzysta sektor prywatny, ale przekonują się do niego także urzędy publiczne. Dla pracowników ta formuła współpracy oznacza zwykle...

 • Rynek leasingu odpowiada za ważną część inwestycji w Unii Europejskiej. Według ostatnich danych Eurostatu za 2017 rok, w całej UE inwestycje sektora publicznego i prywatnego wyniosły 3,1 biliona euro.

 • Pracownicy w leasingu coraz popularniejsi

  Coraz częściej spotykany na rynku pracy leasing pracowniczy budzi coraz więcej wątpliwości prawnych. Jak podkreślają przedstawiciele pracodawców, ta nowa forma zatrudnienia nie jest w żaden sposób regulowana w polskich przepisach. Zmiana ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych pomogłaby ten problem rozwiązać.

 • Leasing przenosi się do internetu

  Branża leasingowa coraz bardziej się cyfryzuje. Rynek musi się nastawić na usługi w internecie.

 • Pracownik na wakacje

  Zatrudnianie pracowników tymczasowych, zwane także leasingiem pracowniczym, pozwala firmom na bieżąco dostosowywać liczbę personelu do aktualnego zapotrzebowania przy jednoczesnych niewielkich kosztach pracy. Pracodawcy korzystający z tej formy zatrudnienia nie są obciążeni kosztami odpraw ani związani okresami wypowiedzenia. Praca tymczasowa bywa korzystna także dla pracowników, szczególnie...

 • Planowane przez Ministerstwo Finansów zmiany dotyczące limitowania kosztów nabycia i użytkowania samochodów osobowych najbardziej uderzą w drobnych przedsiębiorców.