• Informacje na temat:

  viaauto

Artykuły na temat: viaauto
 • 150 tys. urządzeń do elektronicznej płatności za autostrady za pół ceny. Zmniejszą się korki przed bramkami

  Kapsch Telematic Services sprzeda 150 tys. urządzeń pokładowych viaAUTO po obniżonej o połowę cenie. Dzięki tej akcji nawet pięciokrotnie może wzrosnąć liczba kierowców aut osobowych płacących elektronicznie za przejazd autostradami. Kapsch chce dotrzeć przede wszystkim do kierowców regularnie korzystających z najszybszych tras.

 • MiB zastanawia się nad podwyżką opłaty paliwowej

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zastanawia się nad podwyżką opłaty paliwowej - poinformował na konferencji prasowej wiceminister Jerzy Szmit. Ponad 4,7 mld zł - tyle w ciągu ostatnich czterech lat wpłynęło na konto KFD z tytułu opłat drogowych . Z początkiem lipca 2015 minęły cztery lata od wprowadzenia na polskie drogi elektronicznego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL i manualnego poboru opłat na państwowych autostradach płatnych.

 • Ponad 4,7 mld zł - tyle w ciągu ostatnich czterech lat wpłynęło na konto KFD z tytułu opłat drogowych

  Wpływy do Krajowego Funduszu Drogowego po czterech latach od wprowadzenia elektronicznego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL wyniosły 4,7 mld złotych.

 • Rząd nie pracuje nad podniesieniem opłaty paliwowej - Szydło

  - Polski rząd nie pracuje i nie pracował nad podniesieniem opłaty paliwowej - oświadczyła w piątek premier Beata Szydło. Dodała, że propozycję podniesienia opłaty przedstawiają niektórzy eksperci.

 • Kłopotliwy prezent po poprzednim rządzie? Przejazd autostradami może być droższy

  Wkrótce przyjemność podróżowania najlepszymi drogami może być nawet dwukrotnie droższa niż obecnie. Najpierw stawki za przejazd podniesie rząd. A w ślad za nim pójdą prywatni koncesjonariusze.

 • W piątek rusza system viaTOLL dla aut osobowych

  Od piątku kierowcy samochodów osobowych będą mieli możliwość elektronicznego płacenia za przejazd autostradą. Na razie udogodnienie będzie dotyczyło odcinków na A2 Konin - Stryków i A4 Gliwice - Wrocław, gdzie dopiero rusza pobór opłat. Operator systemu spodziewa się, że szczególnie na śląskiej autostradzie zainteresowanie kierowców viaAUTO będzie duże.

 • Od 15 lipca zmiany na autostradowych bramkach

  Od 15 lipca nastąpią zmiany na bramkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA .Zostaną wydzielone pasy dla posiadaczy urządzeń poboru opłat viaAUTO.

 • Od dziś na bramkach na odcinkach autostrad A2 i A4 będą osobne pasy dla aut, które mają zainstalowane urządzenie poboru opłat viaAUTO

 • E-myto dla osobówek

  Od 1 czerwca kierowcy samochodów osobowych będą mogli korzystać z systemu elektronicznego poboru opłat na państwowych autostradach. Ma to być alternatywa dla tradycyjnego uiszczania opłat na bramkach - informuje "Gazeta Wyborcza".