• Informacje na temat:

  viatoll odcinki płatne

Artykuły na temat: viatoll odcinki płatne
 • "Gazeta Wyborcza": viaTOLL, czyli droga przez mękę

  Firmy transportowe twierdzą, że grozi im bankructwo przez błędy w elektronicznym systemie poboru opłat za płatne odcinki dróg - viaTOLL. Rekordzista ma zapłacić prawie 2 mln zł kary - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Od 1 lipca ponad 300 km nowych dróg w systemie viaTOLL

  Elektroniczny system opłat zacznie obowiązywać przede wszystkim na drogach równoległych do autostrad A1 i A2. To element uszczelniania istniejącej sieci. W przyszłym roku płatne stanie się kolejnych 1000 km autostrad i dróg krajowych.

 • Na drogach co kraj, to obyczaj

  W Polsce mamy dziś niespełna 1,5 tys. km autostrad - trzy czwarte tego, co było zaplanowane, kiedy ruszał inwestycje z unijnego budżetu 2007-2013. Na ich budowę od 2007 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała ok. 85 mld zł. 741 km to drogi płatne. I tutaj zaczyna się zamieszanie.

 • Więcej dróg będzie płatnych?

  viaTOLL obowiązuje już na ponad 2 tys. km dróg. Od soboty elektroniczny system poboru opłat działa na sześciu nowych odcinkach. E-mytem objęto prawie 140 km kolejnych autostrad, ekspresówek i dróg krajowych. W tym roku wpływy z systemu mają wynieść około 1,5 mld złotych. Zdaniem ekspertów to wciąż za mało, by zrealizować wszystkie potrzeby Krajowego Funduszu Drogowego. Dlatego konieczne jest

 • Przez bramki na autostradach będzie szybciej

  Już za trzy tygodnie kierowcy samochodów osobowych będą mogli wjeżdżać na płatne autostrady bez potrzeby zatrzymywania się na bramkach. Płatność elektroniczna za przejazd będzie możliwa na dwóch odcinkach autostrad A2 i A4, które są zarządzane przez państwo. Wysokość opłaty pozostanie taka sama, jak w przypadku płatności przy bramce.