• Informacje na temat:

  viatoll trasa

Artykuły na temat: viatoll trasa
 • System viaTOLL może wspomóc celników

  System viaTOLL, służący do elektroniczny poboru opłat na autostradach będzie wspierał celników. Dzięki monitoringowi wizyjnemu policja i inne służby będą mogły zdobywać dowody przestępstw.

 • viaToll: przez 16 miesięcy przyniósł 1,2 mld zł

  Przez 16 miesięcy działalności system poboru opłat za korzystanie z dróg viaToll uzyskał 1,2 mld zł wpływów - poinformowano na środowej konferencji prasowej. System obejmuje obecnie 1900 kilometrów dróg, a w pierwszym kwartale 2013 r. powiększy się o kolejne 325 km.

 • Od 1 lipca ponad 300 km nowych dróg w systemie viaTOLL

  Elektroniczny system opłat zacznie obowiązywać przede wszystkim na drogach równoległych do autostrad A1 i A2. To element uszczelniania istniejącej sieci. W przyszłym roku płatne stanie się kolejnych 1000 km autostrad i dróg krajowych.

 • Blisko 2 mld zł z e-myta w 2013 roku. Najbliższe rozszerzenie systemu viaTOLL za trzy miesiące

  Kolejne kilometry dróg krajowych i autostrad zostaną objęte elektronicznym systemem poboru opłat. - Najbliższe rozszerzenie będzie miało miejsce na początku przyszłego roku - mówi Marek Cywiński, dyrektor generalny Kapsch Telematic Services, operatora systemu. Dziś viaTOLL działa już na blisko 2 tys. km. Za pięć lat ma być ich trzy razy więcej. Resort transportu i GDDKiA do e-myta chcą włączyć

 • Od 1 czerwca na tej trasie będzie drożej!

  Na fragmencie autostrady A4 pomiędzy Bielanami Wrocławskim a węzłem Sośnica w Gliwicach, zarządzanej przez GDDKiA, od 1 czerwca przejazd będzie płatny także dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej mniejszej lub równej 3,5 t.

 • ViaToll, czyli elektroniczny system poboru opłat od aut cięższych niż 3,5 tony funkcjonuje już na 1,9 tys. km polskich dróg. Niebawem rozszerzy się o dalsze 300 km - informuje "Puls Biznesu".

 • Autostrada A4 - od granicy z Niemcami do Katowic - daje ponad 45 proc. wpływów (37 mln zł), jakie miesięcznie zasilają system viaToll - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Więcej dróg będzie płatnych?

  viaTOLL obowiązuje już na ponad 2 tys. km dróg. Od soboty elektroniczny system poboru opłat działa na sześciu nowych odcinkach. E-mytem objęto prawie 140 km kolejnych autostrad, ekspresówek i dróg krajowych. W tym roku wpływy z systemu mają wynieść około 1,5 mld złotych. Zdaniem ekspertów to wciąż za mało, by zrealizować wszystkie potrzeby Krajowego Funduszu Drogowego. Dlatego konieczne jest

 • - Coraz więcej polskich dróg obejmuje system viaToll, naliczający elektronicznie opłaty za przejazd ciężarówek. Kierowców uciekają z płatnych dróg - informuje "Puls Biznesu".

 • Kierowcy pożegnali kryzys

  Kierowcy stoją w korkach, ale to... dobrze. Wzmożony ruch na szybkich trasach świadczy bowiem o tym, że nasza gospodarka kręci się coraz szybciej - stwierdza "Puls Biznesu".