• Informacje na temat:

  viktor orban

Artykuły na temat: viktor orban
 • Orban: Ustawa o zmianie czasu pracy służy interesom pracowników

  Węgierska ustawa o dobrowolnej zmianie organizacji czasu pracy służy interesom pracowników - oświadczył we wtorek premier Węgier Viktor Orban w związku z sobotnim protestem związków zawodowych przeciwko tej ustawie.

 • Orban zamieni kredyty Węgrów

  Viktor Orban konsekwentnie próbuje uwolnić Węgrów od kredytów walutowych. Jego rząd złożył do parlamentu propozycję ustawy, którą węgierskie media ochrzciły już ustawą o uczciwym systemie bankowym.

 • Wielki Piątek dniem wolnym od pracy na Węgrzech

  ...odbudowania fundamentów kultury chrześcijańskiej na Węgrzech. Zapowiadając w październiku ogłoszenie Wielkiego Piątku dnie wolnym od pracy premier Viktor Orban oświadczył, że przypadająca w 2017 roku(...) porządek obywatelski zawdzięczają istnienie chrześcijaństwu" - zaznaczył Orban.

 • To jedna z najbardziej kontrowersyjnych wizyt ostatnich miesięcy. Z kilkugodzinną wizytą do Budapesztu przylatuje po południu Władimir Putin. Oficjalnym powodem wizyty rosyjskiego prezydenta jest 70. rocznica wyzwolenia Budapesztu przez Armię Czerwoną. Najprawdopodobniej jednak Węgry i Rosja podpiszą dzisiaj umowę w sprawie dostaw gazu.

 • Parlament podniósł limit godzin nadliczbowych na Węgrzech

  ...". Wyrażano m.in. obawy, że choć branie większej liczy nadgodzin ma być dobrowolne, to pracodawcy będą zmuszać do tego pracowników pod groźbą zwolnienia. Premier Viktor Orban przekonywał, że ustawa służy...

 • 40 nowych podatków w cztery lata

  Węgierski rząd myśli o kolejnych podatkach. Jak pokazują ostatnie cztery lata rządzący mają w tym wprawę - ostatnio, pojawiło się 40 nowych obciążeń podatkowych.

 • Węgierski rząd skutecznie ogranicza wpływy zagranicznych instytucji finansowych i obniża bezrobocie

  Zmiany wprowadzone przez Victora Orbana w latach 2010-2014 miały pozytywny wpływ na gospodarkę Węgier. Zdaniem ekspertów, w najbliższych latach ożywienie ekonomiczne tego kraju się utrzyma. Polska powinna się wzorować na podejściu węgierskiego rządu do kwestii zadłużenia?

 • Dlaczego Węgrzy radzą sobie tak dobrze?

  W ostatnich tygodniach Węgry, podobnie jak Chiny, stanowią prawdziwy hit inwestycyjny. Oczywiście nie jest to dziełem przypadku.

 • Sukces Orbánomiki

  Jak to się stało, że rząd premiera Viktora Orbána nie tylko wydobył kraj z zapaści ekonomicznej, lecz także osiągnął gospodarczy sukces.

 • Jakie dzielnice Budapesztu przenieść do Warszawy

  W kampanii wyborczej PiS zapowiadał przeprowadzenie reform podobnych do tych, które zrobił rząd Victora Orbana: podatek bankowy, opodatkowanie hipermarketów, mocne wsparcie polityki prorodzinnej. Fidesz rządzi już 5 lat, PiS dopiero zaczyna. Lepiej uczyć się na błędach innych, a nie swoich, taniej kosztuje i mniej boli...