• Informacje na temat:

  viktor orban

Artykuły na temat: viktor orban
 • Wielki Piątek dniem wolnym od pracy na Węgrzech

  ...odbudowania fundamentów kultury chrześcijańskiej na Węgrzech. Zapowiadając w październiku ogłoszenie Wielkiego Piątku dnie wolnym od pracy premier Viktor Orban oświadczył, że przypadająca w 2017 roku(...) porządek obywatelski zawdzięczają istnienie chrześcijaństwu" - zaznaczył Orban.

 • Orban zamieni kredyty Węgrów

  Viktor Orban konsekwentnie próbuje uwolnić Węgrów od kredytów walutowych. Jego rząd złożył do parlamentu propozycję ustawy, którą węgierskie media ochrzciły już ustawą o uczciwym systemie bankowym.

 • To jedna z najbardziej kontrowersyjnych wizyt ostatnich miesięcy. Z kilkugodzinną wizytą do Budapesztu przylatuje po południu Władimir Putin. Oficjalnym powodem wizyty rosyjskiego prezydenta jest 70. rocznica wyzwolenia Budapesztu przez Armię Czerwoną. Najprawdopodobniej jednak Węgry i Rosja podpiszą dzisiaj umowę w sprawie dostaw gazu.

 • 40 nowych podatków w cztery lata

  Węgierski rząd myśli o kolejnych podatkach. Jak pokazują ostatnie cztery lata rządzący mają w tym wprawę - ostatnio, pojawiło się 40 nowych obciążeń podatkowych.

 • Węgierski rząd skutecznie ogranicza wpływy zagranicznych instytucji finansowych i obniża bezrobocie

  Zmiany wprowadzone przez Victora Orbana w latach 2010-2014 miały pozytywny wpływ na gospodarkę Węgier. Zdaniem ekspertów, w najbliższych latach ożywienie ekonomiczne tego kraju się utrzyma. Polska powinna się wzorować na podejściu węgierskiego rządu do kwestii zadłużenia?

 • Dlaczego Węgrzy radzą sobie tak dobrze?

  W ostatnich tygodniach Węgry, podobnie jak Chiny, stanowią prawdziwy hit inwestycyjny. Oczywiście nie jest to dziełem przypadku.

 • Sukces Orbánomiki

  Jak to się stało, że rząd premiera Viktora Orbána nie tylko wydobył kraj z zapaści ekonomicznej, lecz także osiągnął gospodarczy sukces.

 • Jakie dzielnice Budapesztu przenieść do Warszawy

  W kampanii wyborczej PiS zapowiadał przeprowadzenie reform podobnych do tych, które zrobił rząd Victora Orbana: podatek bankowy, opodatkowanie hipermarketów, mocne wsparcie polityki prorodzinnej. Fidesz rządzi już 5 lat, PiS dopiero zaczyna. Lepiej uczyć się na błędach innych, a nie swoich, taniej kosztuje i mniej boli...

 • Węgry zamierzają sprowadzać gaz z Azerbejdżanu

  Węgierski premier Viktor Orban oraz prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew podpisali w Budapeszcie deklarację o "partnerstwie strategicznym", przewidującym import azerskiego gazu na Węgry. Szczegółów porozumienia nie podano.

 • Węgry: Nie będzie podatku od przesyłu danych w internecie

  Premier Węgier Viktor Orban poinformował w piątek w publicznym radiu, że planowany podatek od przesyłu danych w internecie, który wywołał wiele kontrowersji, "nie może zostać przyjęty w obecnej formie".