• Informacje na temat:

  vincent rostowski

Artykuły na temat: vincent rostowski
 • By żyło się lepiej - najbogatszym

  .... Ministerstwo Finansów kierowane przez obywatela brytyjskiego, poddanego JKM Elżbiety II Jana Vincent Rostowskiego postanowiło wyciągnąć rękę po zasoby finansowe Funduszu Pracy. Chodzi o ponad trzy(...) z bezrobociem i aktywizację zawodową (m.in. program "Solidarni 50 plus"). Jeśli zamiary resortu Rostowskiego się powiodą, na te cele nie będzie pieniędzy. O tym obszernie w dzisiejszej "Trybunie".

 • 12 października komisja śledcza ds.VAT przesłucha byłego ministra finansów Jana Vincentego Rostowskiego, a 19 października b. ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ćwiąkalskiego - poinformował w środę szef sejmowej komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała (PiS).

 • Witold Modzelewski: Nasi ministrowie finansów są zawsze najlepsi (dopóki rządzą)

  Czy pamiętamy, kto był jeszcze nie tak dawno przedstawiany w tzw. opiniotwórczych mediach jako "najlepszy minister finansów Europy Wschodniej"? Otóż, był nim szokujący w swoim zachowaniem podczas przesłuchań przed komisjami śledczymi Jan Vincent Rostowski, zaskakujący swoją niekompetencją nawet zagorzałych wyznawców "liberalnej demokracji" Za jego czasów co rok traciliśmy dziesiątki miliardów

 • Witold Modzelewski: VAT dla wtajemniczonych, czyli jak można zarobić na harmonizacji prawa podatkowego

  Najpierw o dość nieodległej historii z czasów gdy resortem finansów rządził Jan Vincent Rostowski. Zaimplementowano wówczas przepisy o korekcie podatku należnego w przypadku braku zapłaty, tworząc lub pozostawiając luki dla wtajemniczonych. Istotą pierwszej z nich był brak przywrócenia opodatkowania danej czynności w przypadku sprzedaży wierzytelności po dokonaniu korekty in minus podatku

 • Minister skarbu Włodzimierz Karpiński złożył rezygnację. Dymisje złożyli też wiceminister skarbu Rafał Baniak, wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz i wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski - poinformowała w środę premier Ewa Kopacz.

 • Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń to prowadzone już od kilku lat cykliczne wydarzenie, które od początku cieszy się dużym zainteresowaniem kluczowych dla sektora finansowego osób. Jest to jedyne tak duże przedsięwzięcie, skupiające wszystkie najważniejsze osobistości i wiodące spółki. Wydarzenie to stanowi neutralną platformę do dyskusji, sprzyja wymianie myśli i poglądów osób zaangażowanych w sektor kreujący dużą część PKB.

 • Fotoradary niestraszne. Skuteczność: 9 procent

  Resort finansów spodziewa się, że w całym 2013 r. wpływy z fotoradarów przekroczą astronomiczną kwotę 1,5 mld zł. Dla porównania do końca listopada br. zarobiły niespełna 30 mln zł.

 • Modzelewski: Krajowe odwrotne obciążenie - bilans siedmiu lat

  Po siedmiu latach od wprowadzenia w polskim podatku od towarów i usług tzw. krajowego odwrotnego obciążenia, zwłaszcza w związku z wysoce prawdopodobnym powołaniem komisji śledczej badającej przyczyny patologii w tym podatku, należy pokusić się o podsumowanie efektów tego rozwiązania.

 • Potrzebne są zmiany w systemie emerytalnym - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jan Vincent Rostowski, wicepremier, szef resortu finansów.

 • Rostowski o ewentualnej pomocy dla kraju UE

  Minister finansów Jan Vincent (Jacek) Rostowski zapowiedział we wtorek, że Polska mogłaby udzielić pomocy jakiemuś krajowi ze strefy euro, gdybyśmy doszli do wniosku, że jest to w naszym interesie, a także w interesie naszych najbliższych sąsiadów i Europy.