• Informacje na temat:

  visa czy mastercard

Artykuły na temat: visa czy mastercard
 • Czy karty zbliżeniowe są bezpieczne?

  W internecie pojawiły się informacje, że nasze dane na kartach zbliżeniowych nie są dobrze zabezpieczone. Złodzieje, dzięki specjalnym aplikacjom na telefony komórkowe, mogą je skanować i ukraść nasze pieniądze. Czy to prawda?

 • Mastercard: Płatności będą coraz wygodniejsze

  - Proces płatności będzie coraz mniej zauważalny czyli klient nie będzie musiał wykonać żadnej czynności do tego, by rachunek za zakupy czy usługę został uregulowany - mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard, w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz

 • ...płacić kartą kredytową i przedpłaconą (pre-paid). Oprócz tradycyjnego formatu karty możesz otrzymać z banku minikartę w formie naklejki! MasterCard stworzył PayPass, a Visa – payWave. Taka minikarta(...) robienie przelewów i stworzyć listę najczęściej wybieranych odbiorców, np. dane do opłacania faktur z gazowni, elektrowni, za telefony. Wystarczy, że zaznaczysz „gazownia”, a pola wymagane do zrobienia...

 • Wkrótce niższe opłaty za transakcje przy użyciu kart kredytowych w UE

  Zgodnie z uchwałą Parlamentu Europejskiego wysokość opłat za transakcje przy użyciu karty kredytowych i innych kart płatniczych zostanie w UE ograniczona. PE poparł nową regulację zdecydowaną większością głosów.

 • ...§ Zabrakło ci gotówki, a w pobliżu nie ma bankomatu (np. na wakacjach)? Wypłać ją podczas zakupów w sklepie lub na stacji benzynowej. To usługa Cashback. O tym, że chcesz wypłacić gotówkę i ile (maks. 300 zł), poinformuj sprzedawcę. Do kwoty zakupów zostanie doliczona kwota wypłaty. Usługa jest dostępna w sklepach oznaczonych logo Visa Cash Back albo MasterCard.

 • Visa broni się przed spadkiem interchange

  Rosną prowizje pobierane od operatorów terminali. Ci wzrost opłat przerzucą na punkty handlowe, a one na klientów.

 • Pociąg spóźnił się dwie godziny i przez to nie zdążyłaś na ważne spotkanie? Kupiłaś miejscówkę, ale całą podróż stałaś na korytarzu? Sprawdź, czy możesz uzyskać odszkodowanie.

 • Tanie przewalutowanie. A banki na to: niemożliwe

  Od początku roku Visa przestała pobierać opłaty za tzw. podwójne przewalutowanie. Banki się wściekły. W odpowiedzi część z nich wprowadziła albo podniosła prowizje za transakcje. Podpowiadamy, jak wyjść na swoje. Rozwiązaniem mogą być karty walutowe - mała rzecz, a cieszy.

 • Robiłam zakupy w dużym supermarkecie. Było tłoczno przy kasie i wtedy złodziej musiał mi wyciągnąć portfel. Zorientowałam się dopiero, jak musiałam zapłacić. Niestety zanim dotarłam do domu i zastrzegłam kartę, minęło sporo czasu. Złodziej użył mojej karty! Czy bank musi uznać moją reklamację? - denerwuje się Małgorzata z Gdyni.

 • BLIK eksportowy

  Baśń Andersena o brzydkim kaczątku opowiada o pospolitym z wyglądu pisklęciu, z którego wyrasta piękny łabędź. Tę baśń nieco przypomina historia BLIKA, polskiego konkurenta Visy i MasterCarda. Jak na razie BLIK jest na dorobku, ale szybko rośnie. Na przełomie 2016 i 2017 r. przedstawiciele rządu tłumaczyli, że pod pojęciem "polska karta płatnicza" kryje się coś większego, a mianowicie polski