• Informacje na temat:

  visa interchange

Artykuły na temat: visa interchange
 • Sejm uchwalił obniżkę stawek interchange

  Od 2015 r. opłata interchange pobierana przez banki podczas płatności kartami będzie wynosiła maksymalnie 0,3 proc. - przewiduje nowela ustawy o usługach płatniczych, którą uchwalił w piątek Sejm.

 • Visa broni się przed spadkiem interchange

  Rosną prowizje pobierane od operatorów terminali. Ci wzrost opłat przerzucą na punkty handlowe, a one na klientów.

 • Kolejna obniżka maksymalnych opłat interchange od transakcji kartą

  W czwartek nastąpi kolejny spadek opłat prowizyjnych do 0,3 proc. w przypadku transakcji kartą kredytową i 0,2 proc. w przypadku karty debetowej. Obecnie prowizje od transakcji pobieranych przez banki wynoszą 0,5 proc. Dzięki promowaniu płatności, tworzeniu zachęt do używania kart oraz obniżce prowizji w lipcu ub.r. w Polsce przyspieszył rozwój obrotu bezgotówkowego. W III kwartale dokonano prawie 0,5 mld transakcji bezgotówkowych, co oznacza wzrost o ponad 13 proc. w porównaniu z II...

 • Kraje UE i PE porozumiały się w sprawie opłat interchange

  Komisja gospodarczo-monetarna PE oraz negocjatorzy krajów członkowskich opowiedzieli się za tym, aby opłaty za transakcje przy użyciu karty, były rozliczane na takich samych zasadach w całej UE. Dotyczyć ma to zarówno transakcji krajowych, jak i międzynarodowych.

 • Wkrótce niższe opłaty za transakcje przy użyciu kart kredytowych w UE

  Zgodnie z uchwałą Parlamentu Europejskiego wysokość opłat za transakcje przy użyciu karty kredytowych i innych kart płatniczych zostanie w UE ograniczona. PE poparł nową regulację zdecydowaną większością głosów.

 • Agenci rozliczeniowi: obniżka prowizji od płatności kartami

  Projekt ustawy obniżającej stawki interchange budzi obawy polskich agentów rozliczeniowych. Ich zdaniem zakłóci to możliwości konkurencyjne i spowoduje, że spadnie jakość usług. Proponowane zmiany mają na celu obniżenie opłat do poziomu 0,2-0,3 proc. wartości transakcji.

 • Jest wspólne unijne stanowisko ws. opłat kart bankomatowych

  Ambasadorowie krajów UE zaakceptowali porozumienie z europarlamentem w sprawie przepisów ograniczających wysokość pobieranych przez banki opłat za transakcje przy użyciu karty.

 • PE poparł przepisy ws. opłat za transakcje z użyciem kart

  Parlament Europejski poparł dziś przepisy ograniczające wysokość pobieranych przez banki opłat za transakcje przy użyciu karty. Nowy pułap ma obniżyć koszty dla handlowców i ich klientów.