• Informacje na temat:

  vivus finance

Artykuły na temat: vivus finance
 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że zajmująca się udzielaniem pożyczek firma Vivus Finance wprowadzała konsumentów w błąd. Chodzi o reklamy informujące, że klient otrzyma pieniądze w 15 minut.

 • Raport bieżący nr 13/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd INTELIWISE S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent) informuje,...

 • I to ma być ustawa antylichwiarska?

  W marcu bieżącego roku media zalane zostały falą bardzo optymistycznych wiadomości, dotyczących rynku pożyczek. Cytuję niektóre tytuły z prasy i Internetu: "Koniec z lichwą", "Rewolucja na rynku chwilówek", "Rząd ruszył na wojnę z parabankami".

 • Grecka gospodarka może w tym roku wyjść z recesji. Do odbicia niezbędny jest jednak społeczny optymizm

  - Grecka gospodarka nie potrzebuje kolejnych oszczędności, ale wzrostu optymizmu wśród społeczeństwa - uważa Loukas Notopoulos, z pochodzenia Grek, prezes firmy Vivus Finance. W Atenach od kilku tygodni trwają negocjacje przedstawicieli tzw. trojki, czyli Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego z przedstawicielami greckich władz na temat planów

 • Chwilówki online rosną, mimo bardzo wysokiej ceny

  Na rynku co rusz pojawiają się nowe firmy trudniące się udzielaniem mikropożyczek. Rosnąca konkurencja nie oznacza jednak, że spadną ceny chwilówek. Dla klientów liczy się szybki dostęp do środków, a nie koszt.

 • Małe i szybkie pożyczki internetowe

  Udaje się pożyczyć co trzeciemu, na początek bierze 449 zł, zazwyczaj robi to w piątek i oddaje po 26 dniach - oto klient coraz liczniejszych internetowych firm pożyczkowych.

 • Ach, te biedne parabanki...

  Prawie się rozpłakałem nad losem parabanków, czytając publikację w "Gazecie Wyborczej" z dn. 15 kwietnia br. pt. "Ile to kosztuje: kredyt w firmie pożyczkowej". Ci to dopiero mają pod górkę! - pomyślałem. Najlepiej widać to na poniższej ilustracji, którą znalazłem w tym właśnie tekście z "GW".

 • 75 proc. faktur jest płaconych z opóźnieniem. Zatory płatnicze hamują inwestycje firm

  Tylko co czwarta faktura jest płacona w terminie. Zatory płatnicze, mimo że ich skala maleje, wciąż powodują kłopoty polskich firm. Aby uniknąć ryzykownych transakcji i uchronić się przed nieuczciwymi kontrahentami, coraz więcej firm sprawdza swoich partnerów biznesowych przed podjęciem współpracy w bazach informacji gospodarczej.

 • Firmy pożyczkowe chcą mieć szerszy dostęp do naszych informacji

  Według branży pożyczkowej poza dostępem do rejestru dłużników, pożyczkodawcy powinni zyskać możliwość wglądu w dane np. o produktach finansowych klienta, a także historii spłat jego wcześniejszych zobowiązań. To byłaby szansa na obniżenie kosztów pożyczek, a zarazem zwiększenie ich dostępności.

 • 40 proc. pożyczek gotówkowych jest udzielanych przez internet. W tym roku może będzie to nawet połowa

  W tym roku co druga pożyczka poza sektorem bankowym będzie udzielana przez internet - liczą przedstawiciele firm pożyczkowych. Z tego sposobu zaciągania pożyczek korzysta coraz więcej osób, zwłaszcza młodych. Segment ten dopiero się rozwija, ale optymistyczne dane płynące z gospodarki dają nadzieję na dalszy wzrost.