• Informacje na temat:

  volkswagen wrzesnia

Artykuły na temat: volkswagen wrzesnia
 • 10 tysięcy naszych rodaków znajdzie pracę w VW w Wielkopolsce

  ...​Ponad 1,2 tys. osób przyjął dotąd do pracy Volkswagen w związku z uruchamianiem fabryki w Białężycach k. Wrześni (Wielkopolskie). Trwa rekrutacja pracowników produkcji na drugą i trzecią zmianę.

 • Volkswagen w ogniu krytyki

  Volkswagen niszczył dokumenty i utrudniał działanie wymiaru sprawiedliwości po ujawnieniu przez władze USA, że fałszował pomiary toksyczności spalin. Jak podała agencja Associated Press.były pracownik koncernu ujawnia cały proceder.

 • W Czechach krótszy tydzień pracy!

  Po rozmowach ze związkami zawodowymi rzecznik przedsiębiorstwa Jaroslav Czerny poinformował, że plan wejdzie w życie 19 stycznia i będzie obowiązywał w każdy piątek aż do czerwca. "Powodem jest spadek popytu na nasze auta, głównie na najważniejszych rynkach zachodnioeuropejskich" - tłumaczył Czerny. Podlegająca niemieckiemu koncernowi Volkswagen Skoda Auto w październiku i listopadzie...

 • Wielka manipulacja Volkswagena, popłoch na DAX-ie

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel zażądała we wtorek szybkiego i pełnego wyjaśnienia sprawy manipulowania przez Volkswagena pomiarem emisji spalin w jego samochodach.

 • Przez skandal związany z fałszowaniem przez Volkswagena danych dotyczących emisji spalin gospodarka Kataru straciła już blisko 5 mld USD - informuje CNN.

 • Komisja Europejska zajmie się skandalem Volkswagena

  Komisja Europejska będzie przewodzić działaniom, które mają wyjaśnić skandal dotyczący emisji spalin przez samochody Volkswagena, zapowiedziała unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i przemysłu Elżbieta Bieńkowska.

 • Motoryzacja: Volkswagen powinien zrekompensować szkody

  KE uważa, że Volkswagen powinien zrekompensować konsumentom straty poniesione w wyniku skandalu z fałszowaniem pomiarów toksyczności spalin. KE nie odniosła się jednak do tego, czy Volkswagen powinien zostać wpisany na unijną "czarną listę" firm.

 • Volkswagen nie chce płacić odszkodowań w Europie

  Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen twierdzi, że nie manipulował pomiarami spalin i nie naruszył unijnego prawa. Zdaniem niemieckich mediów stosując tę "zaskakującą strategię" VW próbuje uniknąć wypłacenia odszkodowań milionom klientom w Europie.

 • Komisja Europejska pomoże w odszkodowaniach od Volkswagena

  Komisja Europejska chce zorganizować spotkanie organizacji konsumenckich z krajów UE, aby wywrzeć presję na koncern Volkswagen, który odmawia wypłaty odszkodowań europejskim klientom, poszkodowanym w wyniku manipulowania pomiarami emisji spalin.

 • Inwestorzy w Niemczech żądają od Volkswagena 8,2 mld euro

  Liczba inwestorów, żądających od koncernu Volkswagen odszkodowań za spadek cen jego akcji po skandalu z pomiarami toksyczności spalin wzrosła do około 1400, a ich łączne roszczenia sięgają 8,2 mld euro - oświadczył w środę sąd krajowy w Brunszwiku.