• Informacje na temat:

  w 2014 roku emerytury

Artykuły na temat: w 2014 roku emerytury
 • Dzięki corocznej waloryzacji od 1 marca 2014 r. świadczenia rentowe i emerytalne wypłacane przez ZUS i KRUS będą wyższe. Jednak w tym...

 • Najważniejsze liczby 2014 roku

  Od 2004 zł przeciętnej emerytury, poprzez prawie pół biliona złotych zadłużenia Skarbu Państwa, aż do 700 000 mieszkań w budowie GERDA BROKER przedstawia szesnaście kluczowych liczb, za które zapamiętamy rok 2014.

 • Po zmianach w przepisach, wysokość tzw. nowej emerytury zależy od dwóch rzeczy. Od tego ile pieniędzy uda się nam zgromadzić na indywidualnych kontach emerytalnych oraz od przewidywanego dalszego średniego trwania życia.

 • Emerytury z KRUS poniżej minimum socjalnego

  Przeciętna emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych po waloryzacji w marcu 2015 roku wyniosła 2016,81 zł brutto. W tym samym czasie średnia emerytura wypłacana przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była ponad dwukrotnie niższa i wyniosła 949,66 zł brutto miesięcznie. Emeryturę z ZUS pobiera prawie 5 mln Polaków, natomiast z KRUS 946 tys. osób.

 • ...miesiąc, kiedy nasze składki nie podlegają waloryzacji kwartalnej. Jeśli ustalanie emerytury następuje: w I lub II kwartale (ale w okresie kwiecień-maj), np. 2015 roku, wówczas kwota składek poddana os(...) przyznanie w czerwcu, bo jeśli to zrobisz, otrzymasz świadczenie niższe o kilka-kilkanaście procent. Wyjaśniamy dlaczego emerytury wyliczane przez ZUS w czerwcu są tak niekorzystne. Warto ominąć...

 • Niemcy: Emerytura w wieku 63 lat popularna, firmom brakuje fachowców

  Emerytura w wieku 63 lat jest wśród Niemców bardzo popularna - od 2014 r. z tej możliwości skorzystało blisko 700 tys. osób. Pracodawcy skarżą się na brak wykwalifikowanych pracowników - podała grupa medialna Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).

 • Dowiedzieliśmy się z żoną, że od tego roku można przechodzić na emerytury częściowe. Na czym to polega? Kto może z nich skorzystać? Janusz z Płońska...

 • Emerytura bez wyrzeczeń?

  Prezydent Bronisław Komorowski niedawno przedstawił raport z propozycjami zmian w III filarze systemu emerytalnego. Obecna ustawa nie rozwiązuje bowiem problemu zapewnienia godziwych świadczeń osobom, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Expander radzi, aby bez względu na rozwój wydarzeń, już teraz rozważyć samodzielne oszczędzanie na stare lata.

 • Świadczenie pełne, pomostowe czy częściowe? Sprawdź, kiedy i do jakiego rodzaju emerytury będziesz miała prawo i co może mieć wpływ na jej wysokość.

 • - Obligacje zarówno skarbowe, jak i korporacyjne są w dłuższym terminie najlepszą oraz bezpieczną metodą odkładania na emeryturę - uważa Piotr Szulec, dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej w Pioneer Pekao TFI. Jego zdaniem, warunkiem powodzenia jest m.in. odpowiednia dywersyfikacja portfela. Ci, którzy nie boją się większego ryzyka, mogą się zdecydować na fundusze akcyjne.