• Informacje na temat:

  w co inwestować w 2010

Artykuły na temat: w co inwestować w 2010
 • Warto inwestować w niszowe języki obce

  Nadal utrzymuje się tendencja wzrostowa na rynku wynagrodzeń inżynierów. Średnie wynagrodzenie brutto w listopadzie 2010 wzrosło o 2,1% (m/m) i wyniosło 5 318 zł.

 • Duże mieszkanie oznacza przede wszystkim wygodę, ale też większe wydatki na czynsz i media. Jeśli kupujemy taką nieruchomość na własny użytek i mamy środki na jej utrzymanie - sprawa nie budzi żadnych wątpliwości. Pytanie jednak, czy duże mieszkanie jest dobrym posunięciem, jeśli chcemy na nieruchomości zarobić - np. poprzez wynajem?

 • Świat według pracownika

  Dhavala Dave'a i Inasa Kelly'ego z 2010 r.). Recesja i bezrobocie to również zły czas dla zawierania małżeństw i decyzji o posiadaniu potomstwa (co z kolei dowiódł Eric Klinenberg z Uniwersytetu(...) r. ekonomicznego Nobla. Inne, nieco starsze badania pokazują z kolei, że pracodawcy opłaca się inwestować w pracownika. Najciekawsze jest jednak to, że taka inwestycja niekoniecznie musi być...

 • 10 sposobów na inwestycje w nieruchomości, o których byś nie pomyślał

  Miejsce postojowe przy międzynarodowym lotnisku, dom spokojnej starości, fragment zamku, a nawet blaszany kontener - to tylko kilka z całej gamy niecodziennych sposobów na inwestycje, którymi kusi rynek nieruchomości. Jak wynika z zapewnień firm oferujących takie rozwiązania, możliwe do osiągnięcia rentowności bywają niekiedy dwucyfrowe. Lion's Bank mówi "sprawdzam".

 • Kto szkoli ten wygrywa

  Dla polskiego rynku szkoleniowego ostatnie lata były bardzo łaskawe. Wzrost gospodarczy oraz dobra kondycja polskich przedsiębiorstw sprawiły, że pracodawcy chętnie inwestowali w wiedzę swoich podwładnych. Po latach tłustych nadeszły jednak chude. Według badań Delta Training, na ograniczenie budżetu szkoleniowego w latach 2009-2010 zdecyduje się ponad 70 proc. polskich przedsiębiorstw.

 • Minister apeluje do rolników o inwestowanie w małe przetwórnie

  - Apeluję do rolników o inwestowanie w małe przetwórnie.To pewna szansa na dodatkowe dochody, bo konsumenci kochają wiejską żywność - zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki podczas konferencji prasowej w Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu.

 • Rynek pracy rośnie, ale już nie tak szybko

  Po dynamicznym przyroście ofert w I kwartale (wzrost o 22 proc. w stosunku do IV kwartału 2010), w II kwartale dynamika przyrostu ofert pracy w serwisie Pracuj.pl była mniejsza i wyniosła 6,4 proc. Najwięcej ofert przybyło w branży telekomunikacja i nowe technologie oraz w branży finansowej.

 • Zmienna atrakcyjność najmu

  Kupno mieszkania na wynajem urasta do miana hitu kilkunastu ostatnich miesięcy. Przy podejmowaniu tego typu decyzji warto jednak pamiętać, że to inwestycja długoterminowa, a w tym czasie ocena jej atrakcyjności względem alternatywnych form lokowania pieniędzy może ulegać dużym zmianom.

 • Pracodawcy szkolą

  Ponad połowa pracodawców w 2010 r. zainwestowała w podnoszenie kompetencji pracowników. Wśród tych, którzy szkolą, średnia wielkość nakładów na dokształcanie na jedną osobę wyniosła 691 zł. Liderami w zakresie wspierania rozwoju kadr są firmy z branży edukacyjnej (88 proc.).

 • Mieszkanie na wynajem dobrze rokuje

  4,84 proc. netto w skali roku wynosi obecnie przeciętna oczekiwana rentowność najmu liczona dla największych rynków nieruchomości, które badają Home Broker i Domiporta.pl. W zestawieniu miast o największym potencjale tym razem na czele znalazła się Łódź przed Gdańskiem i Warszawą.