• Informacje na temat:

  w co inwestować w 2011

Artykuły na temat: w co inwestować w 2011
 • Zarobki we wszystkich sektorach poszły w górę

  Średnie wynagrodzenie oferowane specjalistom i menedżerom sięga 12 tys. zł brutto. Jak wynika z najnowszej edycji Raportu Płacowego Antal - zarobki rosną już we wszystkich branżach. To pierwsza taka sytuacja w historii badania, które jest realizowane od 2011 roku.

 • Wzrosły nastroje przedsiębiorców do inwestowania

  Wzrosły nastroje w firmach i optymizm ten mocno przekłada się na plany inwestycyjne firm sektora MŚP. Wskaźnik ZAIR ilustrujący skłonność przedsiębiorców do inwestowania wzrósł w tym kwartale do nienotowanego od 2011 roku poziomu. Najbardziej wzrosły nastroje w handlu. A inwestować będzie przede wszystkim przemysł i zatrudniający ponad 50 osób - wynika z najnowszego badania Instytutu Keralla

 • Polska powinna przyjąć system niemiecki

  Albo będziemy inwestować w szkolnictwo zawodowe, albo będziemy musieli sprowadzać fachowców z innych krajów. Związek Rzemiosła Polskiego apeluje, aby w Polsce przyjąć rozwiązania, które u nas w kraju będą rozwijać wykwalifikowaną siłę roboczą.

 • Polacy oszczędzają świadomie. Inwestowanie to dla nich czarna magia

  Jak wynika z raportu "Postawy Polaków wobec finansów" Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, coraz więcej Polaków podchodzi do oszczędzania świadomie. Niestety, inwestowanie wciąż jest dla nas czarną magią.

 • Ranking zawodów: Najlepsi z najlepszych

  Kto ma największe szanse na znalezienie pracy w Europie? Sprawdź w rankingu "Niedobór talentów 2011" opracowanym przez ManpowerGroup.

 • Inwestorzy coraz chętniej dywersyfikują swoje portfele inwestycjami w alkohole, najczęściej whisky i wino. Ryzyko jest niższe niż w przypadku tradycyjnych inwestycji, a stopa zwrotu wyższa. W latach 2001-2015 średnio wynosiła ona ok. 2 proc. kwartalnie. Eksperci podkreślają jednak, że to długoterminowe instrumenty. Poza tym trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, m.in. za zarządzanie i przechowanie wina.

 • Emigrant coraz bogatszy, a gastarbeiter hojny

  ...najbardziej hojni, czyli Polacy pracujący w Niemczech 1,7 mld zł do Polski wysłali "londyńczycy" - Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii 2 mln 60 tys. Polaków przebywało w 2011 roku za granicą przez ponad...

 • SYNERGA.fund S.A., spółka notowana na rynku NewConnect od 2011 r., opublikowała zarys przyjętych założeń do kierunków rozwoju. Spółka zamierza zmienić przedmiot działalności, rezygnując z segmentu technologii blockchain i rozpoczynając działalność inwestycyjną w obszarze produkcji gier komputerowych.

 • Rząd przyjął program wsparcia inwestycji ważnych dla gospodarki

  Rząd przyjął we wtorek "Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Program ma kosztować 727 mln zł, rząd liczy na stworzenie dzięki niemu 32 tys. miejsc pracy.

 • Zbiorowe inwestowanie ma szansę na dynamiczny rozwój

  Crowdfundingowe inwestowanie - czyli zbiorowe lokowanie środków w wybrane projekty biznesowe i aktywa poprzez internet - staje się coraz bardziej popularne. Zmiany w amerykańskim prawie, jakich dokonano w 2015 roku, dopuściły możliwość kupowania akcji firm w ramach portali crowdfundingowych. Powstał pierwszy portal umożliwiający zbiorowe inwestowanie w sztukę (Arthena). W Polsce również mnożą się tego typu pomysły, np. ShareVestors (grupowe inwestowanie w nieruchomości).