• Informacje na temat:

  w co opłaca się inwestować

Artykuły na temat: w co opłaca się inwestować
 • ...tych, którzy mają przed sobą jeszcze wiele lat pracy, zwłaszcza gdy zarabiają powyżej średniej krajowej. Fundusz w tym czasie może inwestować ich środki i dzięki temu zwiększyć przyszłą emeryturę(...) lipca 2016 r. Następne będą się otwierać co 4 lata, a więc w 2020 r., 2024 r. itd. Osoby dopiero rozpoczynające pracę będą mogły od razu (nie czekając na okienka transferowe) wybrać między OFE a ZUS...

 • W ciągu kilku lat Katowice zmieniły się nie do poznania. W odpowiedzi na rosnący popyt znacznie wzrosła również oferta mieszkań wprowadzanych na rynek przez deweloperów, a także liczba uzyskanych pozwoleń na budowę kolejnych inwestycji. Dynamicznemu rozwojowi rynku nieruchomości sprzyjają stosunkowo niskie ceny mieszkań oraz najwyższa w kraju rentowność najmu.

 • Niestety, nasza finansowa przyszłość na emeryturze wygląda źle. Z prognoz Ministerstwa Pracy wynika, że świadczenia emerytalne w najbliższych 20-30 latach będą niższe od obecnych nawet o jedną trzecią. Musimy sami zatroszczyć się o godne życie po zakończeniu aktywności zawodowej. Jednym z lepszych pomysłów jest odkładanie pieniędzy na Indywidualnym Koncie Emerytalnym (IKE).

 • Gdzie opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem?

  Przekonanie, że zakup mieszkania na wynajem opłaca się tylko w dużych miastach akademickich jest nieprawdziwe - przekonują eksperci. W Polsce opłaca się kupić lokal na wynajem także w mniejszych miejscowościach.

 • Są uczelnie które "opłaca się" ukończyć!!

  Jakie stanowiska preferują pracodawcy dla absolwentów naszych uczelni? Czy są uczelnie w Polsce, które "opłaca się" skończyć? Na te pytania odpowiedzi udzieliła Katarzyna Potrzuska-Chwojnicka, ekspert Experis Finance, marki agencji zatrudnienia ManpowerGroup, odpowiadającej za rekrutację absolwentów.

 • Trwa złoty okres na inwestowanie w mieszkania na wynajem dla turystów - wynika z danych GUS przeanalizowanych przez ekspertów serwisu Homla.pl. W pierwszej połowie 2017 roku, liczba turystów korzystających z obiektów noclegowych w Polsce wzrosła o 6,7 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wzrastają też stawki najmu, a rentowność mieszkaniowych projektów inwestycyjnych utrzymuje się na wysokim

 • Warto inwestować w niszowe języki obce

  Nadal utrzymuje się tendencja wzrostowa na rynku wynagrodzeń inżynierów. Średnie wynagrodzenie brutto w listopadzie 2010 wzrosło o 2,1% (m/m) i wyniosło 5 318 zł.

 • Inwestowanie w mieszkania na wynajem wciąż się opłaca

  Sosnowiec, Częstochowa i Łódź, to miasta, w których najbardziej opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w Sosnowcu można liczyć nawet na 9,5 proc. zysku brutto rocznie, ale przy założeniu, że lokal będzie wynajęty przez pełne 12 miesięcy w roku. Z punktu widzenia osoby, która chce zamieszkać w tym mieście, najem jest tam bardzo drogi. Jego koszt

 • Za mało zarabiasz? Widocznie nie umiesz upomnieć się o podwyżkę

  Rynek pracy w Polsce bardzo dynamicznie się zmienia. Co ważne, są to zmiany na korzyść pracownika. W związku z tym właściwie raz do roku powinniśmy porozmawiać ze swoim pracodawcą o podwyżce. Ekspert radzi, jak to robić.

 • Obawiając się o swoją przyszłość finansową na emeryturze, lub też szukając bezpiecznego miejsca na ulokowanie swoich oszczędności, często trafiamy na "okazje" korzystnego ulokowania swojego kapitału. Wszystkie oferowane produkty i rozwiązania przekonują nas "pewnym zyskiem i bezpieczeństwem". Jak to jednak wygląda w praktyce? Co przynosi największe zyski i daje największe poczucie bezpieczeństw?