• Informacje na temat:

  w co ulokować oszczednosci

Artykuły na temat: w co ulokować oszczednosci
 • Jak gromadzić oszczędności?

  ...lojalnych pracowników. Gdzie ulokować wolne środki? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest założenie lokaty bankowej. Mimo niskiego oprocentowania, warto pomyśleć o takiej możliwości – to propozycja dla...

 • Oszczędności polskich gospodarstw domowych

  1,34 bln złotych - tyle, według danych zgromadzonych przez nas z ośmiu segmentów rynku, wyniosła na koniec czerwca 2017 roku wartość oszczędności polskich gospodarstw domowych. W porównaniu z pierwszym kwartałem oznacza to wzrost o +18,3 mld zł (+1,4%). W ujęciu rocznym dynamika wyniosła +11,0%, co odpowiada kwocie +131 mld zł.

 • Zastanawiasz się, jak ulokować oszczędności? Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych jest obecnie zbliżone (ok. 2,8%). Lokata ma zwykle oprocentowanie...

 • Erste Group: Barometr naszych oszczędności

  Niskie oprocentowanie klasycznych produktów oszczędnościowych nie zniechęciło mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej do odkładania pieniędzy na czarną godzinę. Według Barometru oszczędności Erste Group 2014, dwie trzecie mieszkańców regionu uważa, że oszczędzanie pieniędzy jest ważne. Niestety zaledwie 40 procent naszych gospodarstw domowych posiada oszczędności.

 • Gdy zamierzamy ulokować nasze oszczędności w banku, lokata kojarzy się nam z pełnym bezpieczeństwem. Znamy jej oprocentowanie i wiemy na jaki zysk możemy liczyć po kwartale, roku czy dwóch latach (w zależności od tego na jaki termin się zdecydowaliśmy). I rzeczywiście tak jest w przypadku tradycyjnych lokat. Ale gdy pracownicy banku proponują nam lokaty inwestycyjne, powinna nam się zapalić...

 • 2,5 mln Polaków ulokowała oszczędności w tzw trzecim filarze

  Wartość kapitału zgromadzonego przez Polaków w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych wyniosła przeszło 55 mld zł i była ponad 25 razy większa niż w tzw. trzecim filarze emerytalnym.

 • Lokata czy konto oszczędnościowe?

  Lokata terminowa oraz konto oszczędnościowe wydają się produktami bardzo podobnymi. Te tradycyjne formy produktów oszczędnościowych łączy gwarancja zysku, przejrzystość zasad oraz łatwa dostępność. Lokata oraz konto oszczędnościowe nie są jednak tożsame, dlatego przed umieszczeniem oszczędności w banku należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

 • Niby oszczędzamy systematycznie, ale zgromadzonego kapitału nam nie przybywa. To problem, jaki ma wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem. Nawet pieniądze gromadzone latami można bardzo szybko stracić. Czasami wystarczy jedna nieprzemyślana decyzja, ostrzegają eksperci.

 • ...ulokować pieniądze. Usłyszała, że może m.in. wpłacić je na lokatę, kupić obligacje skarbu państwa albo zainwestować w fundusze. Lokaty nie są zbyt wysoko oprocentowane, ale to najbezpieczniejsza forma...

 • Sondaż Deutsche Bank: Mamy więcej oszczędności, ale wciąż stawiamy na lokaty

  Kapitał z myślą o przyszłości buduje już trzy czwarte Polaków, a wśród osób o wyższych zarobkach odsetek ten wynosi prawie 90 proc. Mimo to, niezależnie od wysokości dochodów, od lat wybieramy w tym celu głównie konta oszczędnościowe i lokaty. Z danych NBP wynika, że na koniec 2017 r. Polacy trzymali aż jedną trzecią wszystkich swoich zasobów finansowych w gotówce lub na nieoprocentowanych bieżących rachunkach bankowych.