• Informacje na temat:

  w co ulokować oszczednosci

Artykuły na temat: w co ulokować oszczednosci
 • Jak gromadzić oszczędności?

  ...lojalnych pracowników. Gdzie ulokować wolne środki? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest założenie lokaty bankowej. Mimo niskiego oprocentowania, warto pomyśleć o takiej możliwości – to propozycja dla...

 • Erste Group: Barometr naszych oszczędności

  Niskie oprocentowanie klasycznych produktów oszczędnościowych nie zniechęciło mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej do odkładania pieniędzy na czarną godzinę. Według Barometru oszczędności Erste Group 2014, dwie trzecie mieszkańców regionu uważa, że oszczędzanie pieniędzy jest ważne. Niestety zaledwie 40 procent naszych gospodarstw domowych posiada oszczędności.

 • Zastanawiasz się, jak ulokować oszczędności? Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych jest obecnie zbliżone (ok. 2,8%). Lokata ma zwykle oprocentowanie...

 • 2,5 mln Polaków ulokowała oszczędności w tzw trzecim filarze

  Wartość kapitału zgromadzonego przez Polaków w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych wyniosła przeszło 55 mld zł i była ponad 25 razy większa niż w tzw. trzecim filarze emerytalnym.

 • Gdy zamierzamy ulokować nasze oszczędności w banku, lokata kojarzy się nam z pełnym bezpieczeństwem. Znamy jej oprocentowanie i wiemy na jaki zysk możemy liczyć po kwartale, roku czy dwóch latach (w zależności od tego na jaki termin się zdecydowaliśmy). I rzeczywiście tak jest w przypadku tradycyjnych lokat. Ale gdy pracownicy banku proponują nam lokaty inwestycyjne, powinna nam się zapalić...

 • Niby oszczędzamy systematycznie, ale zgromadzonego kapitału nam nie przybywa. To problem, jaki ma wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem. Nawet pieniądze gromadzone latami można bardzo szybko stracić. Czasami wystarczy jedna nieprzemyślana decyzja, ostrzegają eksperci.

 • Lokata czy konto oszczędnościowe?

  Lokata terminowa oraz konto oszczędnościowe wydają się produktami bardzo podobnymi. Te tradycyjne formy produktów oszczędnościowych łączy gwarancja zysku, przejrzystość zasad oraz łatwa dostępność. Lokata oraz konto oszczędnościowe nie są jednak tożsame, dlatego przed umieszczeniem oszczędności w banku należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

 • 60 proc. oszczędności Polaków leży na nieoprocentowanych kontach

  Tylko 2,7 proc. oszczędności w bankach stanowią depozyty dłuższe niż dwa lata. I stale ich ubywa. Generalnie lokaty są w odwrocie. Z analizy ekspertów BGŻOptima wynika, że na rachunkach bieżących klienci trzymają już ponad 58 proc. swoich pieniędzy. 10 lat temu odsetek ten wynosił 49,2 proc.

 • ...ulokować pieniądze. Usłyszała, że może m.in. wpłacić je na lokatę, kupić obligacje skarbu państwa albo zainwestować w fundusze. Lokaty nie są zbyt wysoko oprocentowane, ale to najbezpieczniejsza forma...

 • Oszczędności są bezpieczne nawet w banku z zarządem komisarycznym

  Media donoszą o kolejkach osób wypłacających pieniądze z SK Banku. To wynik wprowadzenia w nim zarządu komisarycznego przez KNF. Expander zwraca jednak uwagę, że nie ma powodów do panicznego podejmowania oszczędności. Pieniądze ulokowane w bankach, bankach spółdzielczych i SKOK-ach są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nawet w razie upadłości klienci odzyskują wszystkie swoje środki i to wraz z odsetkami. Warunkiem jest jedynie to, że kwota nie może przekraczać ok. 418 000 zł.