• Informacje na temat:

  w co zainwestować

Artykuły na temat: w co zainwestować
 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Jak zainwestować małą kwotę - poradnik

  Chcesz zacząć inwestować, ale dysponujesz małą kwotą? A może boisz się, że jeśli szybko nie ulokujesz pieniędzy, rozpłyną się one bez śladu? Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób zainwestować małą kwotę, aby przyniosła zysk.

 • Jeżeli ma Pani na myśli obligacje Skarbu Państwa, to jak najbardziej są one bezpieczne, bo państwo gwarantuje i wkład, i zysk. Jeśli chce Pani zainwestować w te obligacje z myślą o uzupełnieniu emerytury, warto rozważyć zakup obligacji 10-letnich EDO, z których zawsze jest gwarantowany zysk powyżej inflacji. Na pewno nie straci Pani gotówki przez działanie inflacji. Wprawdzie...

 • Firma z Izraela chce zainwestować w radomskie lotnisko

  Firma z Izraela chce zainwestować w radomskie lotnisko. W grę wchodzą miliony. Chodzi o kupno akcji.

 • Jeśli możesz sobie pozwolić, by środki finansowe ze świadczenia wychowawczego przeznaczyć nie tylko na podstawowe potrzeby, pomyśl o oszczędzaniu i pomnażaniu ich na przyszłość. Jest na to wiele sposobów.

 • Synthos planuje w tym roku zainwestować ok. 500 mln zł - podała spółka w raporcie rocznym. Dla porównania, nakłady inwestycyjne w 2015 r. wyniosły 577 mln zł. Firma zapewnia, że wskaźnik dług netto/EBITDA powinien wynosić maksymalnie 2,5.

 • Japońska firma chce zainwestować w aglomeracji łódzkiej

  ...​150-200 miejsc pracy ma stworzyć japońska firma, która zamierza zainwestować w Łodzi lub w jej okolicach. Władze miasta na razie nie ujawniają nazwy inwestora, działającego w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i przemysłu elektronicznego.

 • Czy warto zainwestować we własny klub fitness?

  Moda na utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej i uczęszczanie do klubów fitness dotarła także do Polski. Jak wynika z badania firmy Deloitte, już 2,77 mln Polaków wybiera taką formę spędzania wolnego czasu. Czy warto wykorzystać tę koniunkturę i zainwestować we własny klub fitness?

 • LG Chem zainwestuje w fabrykę akumulatorów

  Jeden z największych na świecie producentów baterii litowo-jonowych rozpoczyna budowę nowej fabryki baterii do samochodów elektrycznych w Kobierzycach koło Wrocławia. Powstanie ponad 700 nowych miejsc pracy. Inwestycja będzie zlokalizowana w Klastrze LG w Biskupicach Podgórnych, które są częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

 • Węglokoks zainwestuje w Nową KW ok. 1 mld zł

  Węglokoks planuje zainwestować łącznie w Nową Kompanię Węglową około 1 mld zł, licząc razem z kompensatą długu - poinformował PAP prezes Jerzy Podsiadło.