• Informacje na temat:

  w co zainwestować pieniądze

Artykuły na temat: w co zainwestować pieniądze
 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Czy górnictwo przeje pieniądze od energetyki?

  Powiązanie energetyki z górnictwem węgla kamiennego jest naturalnym zjawiskiem mogącym przynieść konkretne korzyści obu stronom. Obecnie istnieje jednak groźba, że górnictwo przeje pieniądze energetyki i wyda je na bieżące funkcjonowanie, zamiast zainwestować w rozwój i wykorzystać je na niezbędną restrukturyzację.

 • ...wydawaniem, pieniądze te można także inaczej spożytkować, by nie przeznaczać wszystkiego na codzienną konsumpcję. Sprawdź, jak to zrobić. Pozbądź się długów Po pierwsze, trudno(...) obowiązywania umowy wypłacać pieniądze, lecz trzeba się liczyć z opłatami za to. Oczywiście każdy tryb oszczędzania pieniędzy jest cenny, warto jednak zaznaczyć, że prawdziwy zysk z tego odczujesz po dłuższym...

 • Jak zainwestować małą kwotę - poradnik

  Chcesz zacząć inwestować, ale dysponujesz małą kwotą? A może boisz się, że jeśli szybko nie ulokujesz pieniędzy, rozpłyną się one bez śladu? Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób zainwestować małą kwotę, aby przyniosła zysk.

 • ...”. Największe szanse mają ci, którzy myślą o przyszłości i starannie planują swoje życie – im oszczędzanie przychodzi tak łatwo jak oddychanie. Łatwiej osiągnąć bliski cel Jeśli chcesz odłożyć pieniądze(...) zainwestować 100 czy 200 zł. Z takimi sumami nie będziemy grać na giełdzie, ale jest wiele innych możliwości pomnażania pieniędzy. Doradcy znają rynek i monitorują nowości. Potrafią wskazać plusy...

 • Ponad 40 proc. Polaków ma problemy z pieniędzmi. Nie zawsze wystarcza im do pierwszego

  42 proc. Polaków czasami nie starcza pieniędzy do kolejnej wypłaty - wynika z badania Finansowy Barometr ING. To nie najgorszy wynik: średni odsetek w innych badanych krajach Europy jest wyższy. Co zatem robimy, gdy widzimy, że zaczyna nam nie starczać pieniędzy? Najczęściej wcale nie biegniemy od razu po pożyczkę. Zwykle (78 proc. badanych) po prostu ograniczamy wydatki.

 • Zarabiają w Polsce i wyprowadzają do siebie gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca

  Pochodzący spoza Polski właściciele krajowych firm wyprowadzają z naszego kraju gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca.

 • - wielomilionowa fortuna nie zawróciłaby nam w głowie. Pieniądze przeznaczylibyśmy na inwestycje, pomoc rodzinie i spłatę długów.

 • Emigracja: Polacy wolą pracować za granicą poniżej kwalifikacji, ale za lepsze pieniądze

  Od czasu wejścia Polski do UE wciąż rośnie liczba Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę. Emigruje też coraz więcej specjalistów. Zdecydowana większość wyjeżdżających jako powód wskazuje zbyt niskie zarobki w kraju. Rosnąca skala emigracji powoduje, że do Polski napływa coraz więcej pracowników ze Wschodu.

 • Prezes T-Mobile dla Interii: zainwestujemy 5 mld zł

  O przyspieszaniu inwestycji, rynkowej konkurencji, nadziejach na uczciwe porozumienie z UKE i o redukcji załogi o 650 osób mówi Adam Sawicki, prezes T-Mobile Polska w rozmowie z Pawłem Czuryło.