• Informacje na temat:

  w danii praca

Artykuły na temat: w danii praca
 • Praca przy sprzątaniu na Wyspach, w Szwecji, Norwegii i Danii

  Praca przy sprzątaniu to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych zajęć wśród Polek zatrudnionych w krajach skandynawskich. Nasze rodaczki cieszą się też sporym wzięciem na Wyspach, gdzie coraz częściej zakładają jednoosobowe firmy sprzątające.

 • W razie decyzji Danii o zablokowaniu budowy Nord Stream 2 w jej wodach terytorialnych trasa gazociągu może być zmieniona - podał w poniedziałek rosyjski dziennik gospodarczy "Wiedomosti", powołując się na Jensa Muellera z władz spółki Nord Stream 2 AG.

 • Praca na klika etatów. Jak to pogodzić?

  ...7 proc. z 15,6 mln aktywnych zawodowo Polaków pracuje na kilka etatów, wynika z danych Eurostatu. Więcej wieloetatowców niż u nas jest w Szwecji, Holandii, Norwegii i Danii. W drugiej pracy spędzamy nawet 15 godzin tygodniowo. Coraz częściej też, by dorobić lub zyskać nowe doświadczenia, zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin, głównie młodzi Polacy, znajdują dodatkowe zlecenia. Druga praca to...

 • Zarabiałeś za granicą? Też musisz rozliczyć się z fiskusem

  Tylko do 30 kwietnia br. możemy rozliczyć się z fiskusem. Dotyczy to również tych z nas, którzy uzyskali dochody za granicą. Kto jednak powinien otrzymać nasze zeznanie: polski Urząd Skarbowy, czy może raczej niemiecki Finanzamt lub brytyjski Her Majesty Revenue & Customs?

 • Zarobki i koszty życia w Danii

  Dania zmaga się obecnie z deficytem wykwalifikowanych pracowników. Może to być okazja dla pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej, emigrujących w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy, zwłaszcza że wynagrodzenia w Danii należą do najwyższych na świecie.

 • Co kraj, to cena. Tam drożyzna przyprawi cię o zawrót głowy!

  Różne obciążenia podatkowe, różnice kursowe i odmienne poziomy wynagrodzeń sprawiają, że ceny w poszczególnych krajach mogą się bardzo różnić. Szczególnie drogo jest w Szwajcarii i Norwegii. Również ceny w Szwecji, Danii i Finlandii mogą przyprawić o zawrót głowy.

 • Skandynawia, w tym Dania, to jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków emigracji zarobkowej. Jeżeli planujesz wyjechać za pracą do Danii, nie rób tego ani pochopnie ani też "w ciemno", bo rynek pracy w tym kraju regulowany jest odmiennie niż w Polsce, poprzez negocjowane co trzy lata układy zbiorowe. Inna niż w Polsce jest też pozycja i rola związków zawodowych, inna jest też duńska...

 • KE liczy na przyspieszenie prac nad dyrektywą w sprawie Nord Stream 2

  Komisja Europejska liczy na przyspieszenie prac nad dyrektywą gazową, która dotyczy Nord Stream 2, aby negocjacje nad ostatecznym kształtem nowych przepisów rozpoczęły się przed wyborami europejskimi - oświadczył wczoraj KE Marosz Szefczovicz.

 • Premier Danii atakuje pracowników z innych państw za zasiłki na dzieci

  Premier Danii Lars Lokke Rasmussen zaatakował w środę w Parlamencie Europejskim pracujących w jego kraju obywateli innych państw UE, którzy mimo że mają dzieci w swojej ojczyźnie, pobierają na nie zasiłki. Sprawa dotyczy również Polaków.

 • Ponad 1,3 mld zł rocznie kosztują polską gospodarkę wyłączenia prądu

  Ponad 1,3 mld zł rocznie kosztują polską gospodarkę wyłączenia dostaw prądu z powodu awarii sieci. Czas tych wyłączeń jest ponad ośmiokrotnie dłuższy niż np. w Danii czy Niemczech - wynika z raportu, który we wtorek przedstawili eksperci Fundacji im. Lesława Pagi.