• Informacje na temat:

  w jaki kraju zarabia sie najwiecej

Artykuły na temat: w jaki kraju zarabia sie najwiecej
 • Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej?

  Co roku miliony Polaków wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Jednak występujące od lat dysproporcje w wysokości przeciętnych wynagrodzeń w poszczególnych województwach powodują, że możliwa i opłacalna jest również migracja zarobkowa w obrębie naszego kraju. Gdzie zatem warto się przeprowadzić, aby zwiększyć swoje dochody?

 • Jak świat na nas zarabia?

  Na bezpośrednie inwestycje zagraniczne patrzymy zwykle przez pryzmat tego, ile udaje nam się ich przyciągnąć, ewentualnie - jak Polska wypada na tle innych krajów, jeśli chodzi o warunki prowadzenia działalności, i na ile sprzyja napływowi zagranicznego kapitału. Potwierdza to mijający tydzień.

 • ​Najlepiej zarabia się w województwie mazowieckim

  O ponad jedną czwartą wyższe niż przeciętne były zarobki w województwie mazowieckim. Z danych, jakie zaprezentował w środę Główny Urząd Statystyczny wynika też, że przeciętne wynagrodzenie kobiet stanowiło 83 proc. tego co zarabiają mężczyźni.

 • Wspólne inwestycje - sposób na zarabianie dla każdego

  Nie każdego stać na to, by samodzielnie kupić udziały w perspektywicznym przedsiębiorstwie albo obligacje rządu dynamicznie rozwijającego się egzotycznego kraju. Jednak jeśli wielu indywidualnych inwestorów połączy siły, razem staną się wpływowym graczem na rynku. Nic dziwnego, że produkt finansowy oferujący takie rozwiązanie zrobił furorę. Fundusze inwestycyjne mają już ponad 240 lat i są jedną

 • Gdyby nie napływ Ukraińców, polscy pracownicy zarabialiby więcej

  ...stopniu wynika to z tego, że najczęściej są oni zatrudniani na podstawie uproszczonej procedury zatrudniania, co powoduje, że mogą pracować w naszym kraju jedynie przez sześć miesięcy w ciągu roku. To za krótko jak na pracę na wyższym stanowisku. Tyle, ile Polacy Wbrew pozorom w tej chwili Ukraińcy wcale nie zarabiają mniej niż Polacy. Jest to spowodowane tym, że polscy pracodawcy zaczęli...

 • Założyciel InPostu dla Interii: Zaczęliśmy już zarabiać na przesyłkach kurierskich

  - Segment kurierski Grupy Integer w grudniu z milionem paczek osiągnął break even point i zaczyna już zarabiać, lepiej od prognoz rozwija się biznes paczkomatowy. Czekam na szczegóły rządowego projektu dotyczącego podatku od handlu, według którego kurierzy w niektórych przypadkach mieliby wręcz pobierać nową opłatę - mówi w rozmowie z Pawłem Czuryło Rafał Brzoska, prezes i założyciel Grupy

 • Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej?

  Rozwój polskich regionów w okresie transformacji ustrojowej faworyzuje stolicę, w której znajdują się najważniejsze urzędy, centrale międzynarodowych korporacji i dużych firm. Jak w 2012 roku kształtowały się wynagrodzenia w poszczególnych regionach Polski?

 • Czy emigracja jeszcze się opłaca?

  Tuż po wejściu do Unii Europejskiej Polacy masowo wyjeżdżali z kraju, głównie do Irlandii i Wielkiej Brytanii. Przez ostatnie lata ten trend wyraźnie wyhamował, a w niektórych krajach UE liczba Polaków spada. Czy to sygnał, że przeprowadzka za granicę w przestaje się opłacać? Odpowiada Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl.

 • Gdzie płacą najwięcej? TOP 5 województw przyjaznych informatykom

  Informatyczny rynek pracy, chłonny jak gąbka, potrzebuje coraz większej liczby pracowników. Według danych statystycznych, w Europie brakuje w tej chwili blisko 0,5 miliona specjalistów; nie inaczej jest w Polsce. Które miasta w kraju kuszą najwyższymi zarobkami? TOP 5 lokalizacji typują Sedlak & Sedlak oraz Hicron.

 • Według danych Banku Światowego, Polska jest w pierwszej dwudziestce krajów, do których przekazywane jest najwięcej gotówki - głównie od emigrantów pracujących za granicą. Co roku przekazują oni za pośrednictwem bezpośrednich transferów gotówkowych do swoich rodzin w Polsce ok. 30 mld zł (7,5 mld dolarów)!