• Informacje na temat:

  w jakie akcje inwestować 2011

Artykuły na temat: w jakie akcje inwestować 2011
 • Giełdy patrzą na rynek pracy

  Z takim załamaniem na rynku pracy, jakie obserwowano w czasie ostatniego kryzysu finansowego, Ameryka dawno nie miała do czynienia. Od 2007 do 2009 roku ubyło około 7 mln miejsc pracy. Odbudowywanie tych strat idzie opornie. W latach 2010 i 2011 co roku przybywało około miliona etatów. Po załamaniu na rynku finansowym, kryzys przełożył się na realną gospodarkę, powodując recesję. Oznaki...

 • Zbiorowe inwestowanie ma szansę na dynamiczny rozwój

  Crowdfundingowe inwestowanie - czyli zbiorowe lokowanie środków w wybrane projekty biznesowe i aktywa poprzez internet - staje się coraz bardziej popularne. Zmiany w amerykańskim prawie, jakich dokonano w 2015 roku, dopuściły możliwość kupowania akcji firm w ramach portali crowdfundingowych. Powstał pierwszy portal umożliwiający zbiorowe inwestowanie w sztukę (Arthena). W Polsce również mnożą się tego typu pomysły, np. ShareVestors (grupowe inwestowanie w nieruchomości).

 • ...objętej obowiązkowym ubezpieczeniem emerytalnym naliczana jest tzw. składka emerytalna. Wynosi ona 19,52% naszej pensji brutto. Przed 2011 rokiem w ZUS pozostawało 12,22%, a 7,3% ZUS przekazywał na indywidualne konto w wybranym przez ubezpieczonego OFE. W 2011 roku część składki trafiająca do OFE została obniżona i w 2013 roku wyniosła 2,8% (16,72% trafiało do ZUS). Po zmianach łączna wysokość...

 • Analitycy radzą: Kupujcie złoto?

  Jeszcze przez kolejne sześć do dziewięciu miesięcy można liczyć na kontynuację hossy na warszawskiej giełdzie - sugerują analitycy. Pod koniec roku może więc skończyć się czas, w którym rozsądne będzie inwestowanie w akcje. Najlepszą strategią w długim terminie jest podzielenie portfela inwestycyjnego na kilka klas aktywów, powinno wśród nich znaleźć się m.in. złoto.

 • Strajki na bogato. Związkowcy to krezusi

  Kwoty, jakie Kompania Węglowa czy Jastrzębska Spółka Węglowa przeznaczają na związki zawodowe, są znacznie większe niż w najbogatszej polskiej firmie, jaką jest KGHM. W Lubinie na działalność(...) zarabiania przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek odpowiedzialności. A co najgorsze - szkodzą górnictwu. Naturalnie diametralnie inna jest opinia samych związkowców, szczególnie że dobro branży...

 • ABS Investment SA, spółka notowana na rynku NewConnect od lutego 2011 r., zajmująca się działalnością inwestycyjną oraz doradczą, zwiększyła ekspozycję swojego portfela inwestycyjnego na spółki technologiczne. Emitent liczy, że ten kierunek pozwoli mu osiągać wysokie stopy zwrotu z inwestycji.

 • Bankowiec zredukowany

  ...że chodzi o położenie większego nacisku na kredyty udzielane przez internet). Ale skoro BPH będzie "nadal inwestować w markę, budowę nowych, przyjaznych dla klientów oddziałów, remonty istniejących(...) akcję wysyłania listem zwykłym skórki chleba na stołeczny adres siedziby BPH. W liście proponowali tekst: "Dziękuję za podwyżkę wynagrodzenia! Pracownik Banku BPH". Jakie było uzasadnienie tej...

 • SYNERGA.fund S.A., spółka notowana na rynku NewConnect od 2011 r., opublikowała zarys przyjętych założeń do kierunków rozwoju. Spółka zamierza zmienić przedmiot działalności, rezygnując z segmentu technologii blockchain i rozpoczynając działalność inwestycyjną w obszarze produkcji gier komputerowych.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.

 • Pięć sposobów na emeryturę "na własną rękę"

  Akcje, obligacje, lokaty, złoto czy nieruchomości - możliwości inwestowania z myślą o emeryturze jest cała masa. Open Finance sprawdził, jakie wyniki dała każda z nich przez ostatnie 30 lat.