• Informacje na temat:

  w jakim czasie trzeba zapłacić podatek od sprzedanych akcji

Artykuły na temat: w jakim czasie trzeba zapłacić podatek od sprzedanych akcji
 • Pracownicy, którzy dostaną od firmy akcje lub udziały polskich spółek, mogą zapłacić podatek dwa razy. Ci, którzy otrzymają zagraniczne papiery wartościowe - tylko raz.

 • Rząd przyjął rewolucyjne zmiany w podatkach. Niektóre są niekorzystne dla podatników

  Rząd przyjął cztery projekty zmian w podatkach. Będą nie tylko korzystne, ale też i niekorzystne dla podatników. Podatek od niezrealizowanych zysków (exit tax) będzie złagodzony. Podobnie - wymogi raportowania schematów podatkowych. Niższa, 9-proc. stawka CIT nie będzie zależeć od rentowności.

 • Zbigniew Jakubas: Od 10 lat państwo nie jest partnerem dla biznesu

  - Każdy, kto zarabia powyżej 600 tys. zł rocznie, powinien od tej nadwyżki płacić 40-proc. podatek - twierdzi Zbigniew Jakubas.

 • Janczyk: Podatkiem od kopalin zajmie się zespół ds. polityki surowcowej

  - Tematem ewentualnej modyfikacji podatku od kopalin zajmie się powstający zespół ds. polityki surowcowej państwa - poinformował wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje - oceniają uczestnicy dyskusji "DGP".

 • Domy maklerskie nie są w stanie przed 1 stycznia 2004 r. - przyjętym przez parlament terminem wprowadzenia podatku giełdowego - zbudować odpowiednich systemów informatycznych. W efekcie wprowadzenie w życie noweli ustawy o PIT uważają za niemożliwe.

 • Zniknie podatek od zysków?

  Od przyszłego roku zniknie najprawdopodobniej podatek od wszystkich oszczędności, nie tylko od zysków z giełdy - powiedział Marek Zuber, doradca ekonomiczny premiera. Wszystko zależy od tego, czy uda się utrzymać deficyt w wysokości 30 mld zł.

 • Nie płać podatków od spadku i darowizn

  Od nowego roku gruntownie zmieniły się zasady opodatkowania spadków i darowizn. Jeśli pieniądze lub majątek przekazuje ktoś z najbliższej rodziny - obdarowany i spadkobierca nie płaci podatku. Pod pewnymi jednak warunkami. Jakimi? Przeczytaj relację z czata z udziałem eksperta podatkowego, gdzie znajdziesz odpowiedź na to i szereg innych pytań.

 • Podatek giełdowy uderzy w finanse GPW

  Wprowadzenie podatku od zysków giełdowych z początkiem przyszłego roku zaszkodzi sytuacji finansowej Giełdy Papierów Wartościowych. Skarb Państwa szkodzi więc swojej spółce, w której ma 98% kapitału zakładowego.

 • Już któryś kolejny rok, kolejne rządy mamią nas obietnicami zniesienia podatku od dochodów kapitałowych. Tymczasem znów spotykamy się przy PIT -38. I pewnie znów przyjdzie zapłacić podatek od dochodów z giełdy.