• Informacje na temat:

  w jakim panstwie najlepiej sie zarabia

Artykuły na temat: w jakim panstwie najlepiej sie zarabia
 • Mam gdzieś to państwo

  .... Kręciło się? - Słabo, ale ja chciałem, by sklep zarabiał chociaż na siebie, to miała być moja wizytówka, reklama. Brzmi całkiem nieźle. - Bo było nieźle. Żona wzięła kredyt na dokupienie maszyn(...) wyjechała razem z mężem 3 lata temu do Niemiec: on teraz zarabia 15 euro na godzinę, a ona jako pokojówka w hotelu ma 1300 euro miesięcznie. Legalnie. Mają dwa auta i jeżdżą na zagraniczne wycieczki...

 • Nawet ofiary losu mogą zarabiać miliony. Jaka jest recepta na bogactwo?

  Adam Smith zastanawiał się nad źródłem bogactwa narodów. A co jest źródłem bogactwa bądź przyczyną biedy konkretnych jednostek? Ekonomiści sami nie są w stanie do końca poradzić sobie z tym zagadnieniem i uciekają się do wsparcia biologów, socjologów, psychologów, a nawet filozofów. Niektóre odpowiedzi bywają bolesne.

 • Dlaczego zarabiamy cztery razy mniej niż średnia UE

  Po prawie 10 latach od wejścia do Unii okazuje się, że wspólny rynek służy przede wszystkim firmom niemieckim, francuskim czy duńskim. Polskie przedsiębiorstwa, które chcą oferować towary na Zachodzie, napotykają szereg barier gorszych niż cła. Ale to tylko jeden z powodów, dla których Polacy zarabiają mało. Poniżej podajemy 10 zasadniczych przyczyn.

 • Grecja: Kryzys uderza także w Polonię

  Wielu Polakom w Grecji nie wiedzie się najlepiej. Rozważają powrót do kraju.

 • Wynagrodzenie w Polsce zrówna się ze średnią unijną za 59 lat

  ...zarobki mieszkańca Polski, którego miesięczna pensja wynosi 982 euro. Najwyżej w zestawieniu najlepiej zarabiających państw UE znajduje się Luksemburg, którego pracownik dostaje średnio ponad 4,5 tys(...), gdyby ta dynamika wynagrodzeń w Polsce rosła równo ze wzrostem PKB, przeciętny zatrudniony w Polsce pracownik w 2017 roku średnio zarabiałby o 1834 zł brutto więcej, niż ma to miejsce obecnie (średnia...

 • Nasza gospodarka się odprzemysłowiła. Sny o kominach to mrzonka

  Marzenie o powrocie fabryk, które dadzą wiele dobrych i stabilnych miejsc pracy, to mrzonka. Na wielki comeback przemysłu nie ma co liczyć, a na przyszłość musimy mieć z tyłu głowy, że nie z każdej fabryki należy się cieszyć.

 • Trudne pytania na rozmowie rekrutacyjnej? Nie daj się zaskoczyć

  ...1. Proszę opowiedzieć o sobie. Pytanie z pozoru proste: W końcu siebie znasz najlepiej. Ale wielu kandydatów nie ma pojęcia, co odpowiedzieć, na tak sformułowane pytanie i wtedy zapada niezręczna(...) rozgadywać się za bardzo. Zaprezentuj tylko konkrety, ważne ze względu na określone stanowisko i organizację. 2. Ile chce pan/pani zarabiać? W ten sposób rekruter sprawdza, czy firmę na ciebie stać...

 • Minister Marczuk o 500+: Dlaczego gdy się podnosi emerytury i daje zasiłki bezrobotnym, nie mówi się - przepiją, przejedzą?

  Oczywiście, że wezmę pieniądze z programu 500+. W ogóle mnie nie oburza, że ludzie, którzy dobrze zarabiają, zgłoszą się po nie - mówi w wywiadzie dla DGP Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  ...) i ich otoczenie zasysają do siebie ludzi z całych regionów. Drenują z najlepiej wykwalifikowanej, najbardziej przedsiębiorczej, rzutkiej i kreatywnej siły roboczej. Przy czym największy odpływ ludności(...)Jeździmy za nauką i pracą setki kilometrów, zmieniamy zawody, miejsca zamieszkania i kraje. Ponad 2 mln Polaków siedzi za granicą, miliony pałętają się po kraju w poszukiwaniu lepszego życia...

 • Dlaczego Polacy mają mało dzieci? Stały się dobrem konsumpcyjnym, a ich posiadanie jest sprzeczne z logiką

  Polak chciałby mieć więcej dzieci. Ma jednak wiele powodów, by zatrzymać się na jednym. I wkurza go, jeśli przypomina mu się, że kiedyś marzył o całej gromadce.