• Informacje na temat:

  wagony ic

Artykuły na temat: wagony ic
 • Nie będzie zwolnień w zakładzie Alstom Konstal w Chorzowie - związkowcy

  ...​W zakładzie Alstom Konstal w Chorzowie, gdzie powstają m.in. wagony metra, nie będzie zwolnień, miejsca pracy zostaną utrzymane, a pracownicy nie stracą na wynagrodzeniach - wynika z porozumienia zawartego między pracodawcą a działającymi w firmie związkami.

 • Nowe wagony PKP Intercity wyjeżdżają na tory

  Dziś pokaz, od stycznia regularne kursy. PKP Intercity zaprezentowało kilka zmodernizowanych wagonów, które już niedługo zasilą tabor przewoźnika.

 • Związkowcy z zakładu Alstom Konstal w Chorzowie obawiają się zwolnień

  Jednocześnie spółka przyznała w oświadczeniu, że "w działalności produkcyjnej obciążenie pracą podlega wahaniom, w zależności od planowania etapu projektu i również może podlegać korektom". Szczegółów w tym zakresie nie podano.  Koncern Alstom produkuje m.in. tabor szynowy: tramwaje, wagony metra oraz pociągi. Jesienią ubiegłego roku zakład w Chorzowie rozpoczął produkcję składów metra dla...

 • Nowe, słoneczne wagony piętrowe Pesy

  Jedną z najbardziej oczekiwanych premier podczas targów Trako jest prezentacja piętrowego wagonu i lokomotywy Gama wyprodukowanych przez Pesę Bydgoszcz dla Kolei Mazowieckich.

 • 1500 pracowników pójdzie na bruk

  ..., wagonów tramwajowych i wagonów metra. Koncern został założony przez Josepha-Armanda Bombardiera w 1942 r. W Polsce wagony tramwajowe Bombardiera można spotkać w Łodzi, Krakowie oraz Gdańsku. Stosowane...

 • Umierająca historia - helskie miasteczko wagonowe

  Hel to atrakcyjny ośrodek turystyczny i wczasowy. Turysta chcący zostać tu na dłużej ma do wyboru liczne prywatne kwatery, domy wczasowe oraz miasteczko wagonowe - choć to ostatnie niestety kurczy się, tracąc unikalne już pamiątki kolejowe z początku XX wieku.

 • ...o tym pamiętać, bo jeśli takiej opłaty nie uiścimy, konduktor może nam naliczyć opłatę dodatkową (36 zł na miejscu albo 120 zł za wezwanie do zapłaty). Jeśli kupiliśmy bilet na pociąg, ale wagony były...

 • Pierwsze piętrowe Sundecki Pesy już na torach

  Jak poinformowały "Rynek Kolejowy" Koleje Mazowieckie, na tory wyjechały już pierwsze wagony piętrowe Pesa Sundeck. Są one wykorzystywane do obsługi pociągów przyśpieszonych.

 • PESA musi zwolnić 250 pracowników

  W piątek upłynie termin składania protestów na rozstrzygnięcie rekordowego w Europie przetargu. Chodzi o dostarczenie Warszawie 186 klimatyzowanych niskopodłogowych tramwajów. Zwycięzcę poznaliśmy 1 kwietnia, gdy na kilka minut przed godz. 22 Tramwaje Warszawskie poinformowały, że najlepsza oferta pochodzi od firmy PESA z Bydgoszczy. Pozostałe odrzucono z powodów formalnych. Pierwsze wagony mają...

 • PKP Cargo zatrudni kilkaset osób przy produkcji wagonów towarowych

  PKP Cargo zatrudni nawet kilkaset osób przy produkcji wagonów towarowych w Szczecinie. Produkcja odbywać się będzie we współpracy z amerykańską firmą Greenbrier Europe Wagony Świdnica.